موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
انتخاب زبان: انگلیسی     0
امروز: چهارشنبه ۱۳۹۶ نهم فروردين
The same thing with jewelry is that in the social occasions people wear replica watches often reflect their status, identity and wealth status. Therefore, in interpersonal communication, people wear replica breitling watches, especially men's rolex replica worn by men, most eye-catching. If you want to wear a pair of men's replica rolex watches to be correct, we must first understand the men's watch, and is good at selecting men's watches. Choose a watch, often should pay attention to its type, shape, color, pattern, function and other five aspects of the problem.
کمک نقدی

کار تیمی در توانبخشی

مفهوم کار تیمی در توانبخشی:
منظور از کار تیمی در توانبخشی هماهنگ کردن اقدامهای متعدد و متنوعی است که به منظور نوتوانی معلول انجام می شود. بدین ترتیب که هدفهای کلی برنامه نوتوانی یک معلول، به هدفهای کوچکتری در تیمهای توانبخشی حرفه ای، اجتماعی و توانبخشی تقسیم می شود. و هدفهای تیمهای کوچکتر است که نیل به هدف برنامه کلی توانبخشی را مقدور می سازد.

نحوه کار در تیم توانبخشی:
ابتدا بیمار به تیم توانپزشکی از سوی پزشکان متخصصی چون ارتوپد، مغز و اعصاب، اطفال، گوش و حلق و بینی، جراح ترمیمی، چشم پزشک، روانپزشک و ... ارجاع می شود. تا بر حسب وضعیت بیمار اقدامهای درمانی لازم و همچنین تجویز وسایل کمکی انجام گیرد. پس از این مرحله بیمار برای پذیرفتن مسؤولیتهای زندگی، به تیم توانبخشی حرفه ای معرفی می شود. و ابتدا در این تیم ارزیابی شده، بعد از مطالعه و کشف تواناییهای جسمی، روحی و روانی و استعدادهای یادگیری به یکی از حرفه های مناسب و مورد علاقه خود فرستاده شده، به تناسب مدت لازم برای یادگیری حرفه موردنظر، تحت آموزش حرفه ای قرار می گیرد.
همزمان با شروع آموزش، کاریابان برای کاریابی و اشتغال معلول به مطالعه و اقدام می پردازند، تا پس از انجام آموزش در یکی از کارخانجات و یا مؤسسه ها مشغول به کار شود. و از این پس معلول وارد تیم توانبخشی اجتماعی می شود که به رفع اشکالات محیطی معلول از قبیل موانع معماری ساختمانها، پارکها، خیابانها و ... می پردازد.

اعضای تیم توانبخشی:
اعضای تیم توانبخشی بر حسب نوع بیماری و معلولیت بیمار در تیم قرار می گیرند و ممکن است به منظور توانبخشی و درمان بیمار، برخی از این اعضاء تغییر کنند.
الف) تیم توانپزشکی: اعضای این تیم شامل افراد زیر است:
پزشکان متخصص شامل ارتوپد، نورولوژیست، جراح اعصاب، جراح ترمیمی و سوختگی، روماتولوژیست، متخصص گوش و حلق و بینی، چشم پزشک و سایر متخصصین که بر حسب نوع بیماری در تیم شرکت می کنند. همچنین گروهی از پرستاران و بهیاران توانبخشی که این افراد دوره ویژه ای جهت توانبخشی که شامل: فیزیوتراپیست، کاردرمان، گفتاردرمان، شنوایی شناس، بینایی سنج و متخصصان ارتوپدی فنی است.
ب) تیم توانبخشی حرفه ای: 1) پذیرش و ارزشیابی حرفه ای: مسؤولیت پذیرش و ارزیابی بیمار را بعد از ارجاع معلول از تیم توانپزشکی برعهده دارد.
2) آموزش حرفه ای و کارگاهی: در این مرحله استادکاران، مسئول آموزش حرفه مناسب به معلول هستند.
3) کاریابی و اشتغال: پس از طی مراحل فوق، کاریابان و حرفه یابان برای اشتغال معلول در کارگاهها و کارخانجات تلاش می کنند.
ج) تیم توانبخشی اجتماعی: این تیم شامل روانپزشک، روانشناس، خانواده معلول و مددکار اجتماعی است. بیمار و خانواده بیمار را می توان به عنوان مهمترین اعضای تیم توانبخشی نام برد، زیرا نحوه برخورد معلول و خانواده اش با بیماری و عوارض ناشی از معلولیت، می تواند نقش بسیار تعیین کننده ای در میزان بهبودی و کاهش اثرات بیماری در زندگی فردی و اجتماعی معلول داشته باشد.

اعضای تیم توانپزشکی:
1) فیزیوتراپیست
2) کار درمان
3) ارتوپد فنی
4) گفتار درمان
5) شنوایی شناس
6) پرستار توانبخشی
7) مهندس توانبخشی
8) بینایی سنج


 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org


طراحی، توسعه و بهینه سازی سایت (سئو): سینام - ایرسئو