موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
انتخاب زبان: انگلیسی     0
امروز: جمعه ۱۳۹۷ بيست و هفتم مهر

گرامیداشت روز جهانی و هفته‌ی ملی کودک در همدم
 
میزبانی همدمی‌‌ها از یاران دوست‌داران کودک
 
در روز جهانی و آغاز هفته‌ی ملی گرامیداشت کودک، تعدادی از هنرمندان، بسیجان، دانشجویان، دانش آموزان و تنی چند از فرماندهان پلیس راهور خراسان رضوی به همدم آمدند و با اهدای شیرینی و گل و هدایای نقدی و غیر نقدی دیگری این روز را به فرزندان معصوم این موسسه‌ی خیریه تبریک گفتند.
به گزارش روابط عمومی موسسه‌ی خیریه‌ی همدم(فتح المبین)، در ابتدای این دیدارها جناب سرهنگ سید جواد کمالی (رییس سازمان بسیج هنرمندان خراسان رضوی) و تعدادی از هنرمندان عضو این نهاد با اهدای شاخه‌های گل و بسته‌های فرهنگی، روز کودک را در فضایی صمیمانه به اهالی همدم تبریک گفتند.
سرهنگ کمالی ضمن اظهار محبت به کودکان سرای مهر گفت: «پرستاری و مراقبت از کودکلان معصوم همدم نعمتی است که خداوند به مربیان این بخش عطا کرده است. آنها بیشترین زحمت را در گمنامی کامل انجام می‌دهند. من به نوبه‌ی خودم و از طرف جامعه بسیجیان هنرمند استان کمال تقدیر و تشکر را از این مادریاران زحمتکش دارم.»
او سپس تابلوی قرآنی هنرمند بسیجی مشهدی آقای علی خان‌زاده را که حاوی  کل سوره‌های قرآن کریم بود، به مادریاران سرای مهر هدیه کرد.
در ادامه‌ی این بازدید، هدی دامغانی، بانوی قصه‌گوی مشهدی به همراه تعدادی دیگر از هنرمندان جوان گروه قاصدک، نمایشنامه‌ی کوتاهی برای بچه‌های خانه‌ی کوچک پناهگاهی اجرا کردند؛ این نمایش با روایت تلاش زنبور عسلی کوچک به نام جیگیلی در پیداکردن قوی‌ترین دوست در دنیا، در برگیرنده‌ی مضامینی همچون اهمیت دوست‌یابی و تلاش برای خودشناسی در کودکان خردسال بود که مورد توجه ساکنین خردسال بخش پناهگاهی همدم قرار گرفت.
براساس این گزارش، با توجه به تقارن هفته‌ی نیروی انتظامی با هفته‌ی ملی کودک، جناب سرهنگ سلیمان ایزدی (رئیس اداره‌ی فرهنگ و ترافیک پلیس راهور خراسان رضوی) و تعدادی از همکارانشان نیز در جمع همدمی ها حاضر شدند و آنها نیز شاهد تلاش خستگی ناپذیر فرزندان موسسه در کارگاههای مختلف این موسسه‌ی خیریه بودند.
سرهنگ ایزدی در هنگام دیدار از کارگاه قلمزنی همدم گفت: «برای گرامیداشت هفته‌ی نیروی انتظامی و روز جهانی کودک و دیدار با این قشر از جامعه، بهترین مکان قطعا همدم و میهمان شدن در کنار این فرشته‌های معصوم و هنرمند است؛ لبخندهای بچه‌های بخش های مختلف موسسه و شادابی و نشاط‌شان نشان‌دهنده‌ی مدیریت صحیح و گزینش درست مربیان آن می‌باشد و ما در پلیس راهور استان آماده‌ی همیاری و همکاری مداوم با اهالی همدم هستیم.»
علاوه براین، هنرمندان و دانشجویان مراکز آموزشی مختلفی نیز طی یکشنه ودوشنبه، آمدند تا روز جهانی کودک را به اهالی این خانه تبریک بگویند؛ بعضی از آنها به‌رسم یادگاری و کمک در نگهداری بهتر 400 دختر بی‌سرپرست موسسه، هدایایی مادی ومعنوی نیز به‌همراه داشتند که از جمله می‌توان به قولی که محمود کهنسال(سارو) داد، اشاره کرد؛ او که مجسمه‌ساز و مدرس هنرهای تجسمی است، قول داد که به کمک  تعدادی از هنرمندان دیگر، کارگاه دایمی مجسمه‌سازی در همدم دایر کند.
روز جهانی کودک در همدم فقط محدود به ساعات اداری و تبریکات رسمی نبود؛ فرزندان همدم تا پاسی از شب میزبان گروههای مختلف و بزرگسالانی از جنس مهربانی کودکانه بودند که خودجوش این روز را در کنار همدمی های میهمان دوست، گرامی داشتند.
 
تاريخ:  ۱۳۹۶/۷/۱۷ به اشتراک گذاشتن این خبر :    
 


معرفی این خبر به دوستان


نظرات
نقدی موجود نیست
نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org


طراحی، توسعه و بهینه سازی سایت (سئو): سینام - ایرسئو