موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
انتخاب زبان: انگلیسی     0
امروز: جمعه ۱۳۹۷ بيست و هفتم مهر

همدمی‌ها و همدردی با هموطنان آسیب‌دیده در زمین‌لرزه‌ی غرب ایران
 
زلزله، دلهای همدم را نمی‌لرزاند
یکشنبه‌شب٢١ آبانماه، ساعت حوالي ١٠  شب بود که ناگهان خبری ناگوار، دوست‌داران ایران و انسانیت را با نگرانی و اندوه لرزاند؛ زلزله‌ای با قدرت ٧.٣ درمقیاس ریشتر، بخش‌های وسیعی از غرب ایران و شرق عراق را تکان داد و خبرها حاکی از کشته و مجروح شدن تعدادی از هموطنان عزیز ما و همسایگان بزرگوار کشورمان، دراین حادثه‌ی طبیعی بود. 
تا لحظه‌ی نوشتن این متن، به نقل از مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه، شمار جان باختگان «حدود ۲۰۰ نفر» اعلام شده است. سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور هم  تعداد مجروحان را ۱۶۵۰ نفر اعلام کرده است. بر اساس اخبار، کانون این زمین لرزه در استان سلیمانیه عراق و ۳۲ کیلومتری حلبچه بوده است. بنا به گزارشها زمین لرزه، جان بیش از ١٠ نفر را نیز در عراق گرفته است.
ایران ما، روی خط زلزله قرار دارد و وقوع چنین حوادثی در این سرزمین  قابل پیش‌بینی است. همین چند ماه پیش بود که ما مشهدی‌ها، وقوع چند زمین‌لرزه را تجربه کردیم و برخی ازما، بعضی شب‌ها را از بیم جان، در بیرون از خانه‌ها بسر بردیم. متاسفانه وقوع فجایع طبیعی، درکشور ما امری طبیعی است.  اما آنچه می‌تواند از عمق این فجایع بکاهد و بار اندوه مصیبت را برای فاجعه‌دیدگان سبکتر کند، حس همدلی و همبستگی ملی ما در مواجهه با آن است که همواره باعث دلگرمی و مقاومت و امید به زندگی و ادامه‌ی راه بوده‌است.
 کارکنان و فرزندان موسسه‌ی همدم(فتح‌المبین)، ضمن ابراز همدلی با آسیب‌دیدگان و عرض تسلیت به مصیبت‌دیدگان این زلزله، امیدوارند به یاری پروردگار و همکاری مردم و مسئولین کشورمان، از سنگینی این مصیبت کاسته شود. مطمئنا دلها و دستهایی که همدم و همبسته و همراه باشند، در مواجهه با مصایب، هرگز نمی‌لرزند.
تاريخ:  ۱۳۹۶/۸/۲۲ به اشتراک گذاشتن این خبر :    
 


معرفی این خبر به دوستان


نظرات
نقدی موجود نیست
نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org


طراحی، توسعه و بهینه سازی سایت (سئو): سینام - ایرسئو