موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
انتخاب زبان: انگلیسی     0
امروز: جمعه ۱۳۹۷ بيست و هفتم مهر

زلزله‌ای در غرب، زلزله‌ای در قلب
 
گزارشی کوتاه از گشایش نمایشگاه هنرهای تجسمی به نفع آسیب دیدگان زلزله‌ی کرمانشاه
در شبی از شبهای سرد پاییز در غرب کشورمان، زمین بر خود پیچید و سپس لرزه به دلهای تمام ایرانیان افتاد. چشم های نگران آحاد مردم برای هم وطنانشان، نشان از همدردی و همبستگی بود. هنرمندان خراسانی هم، مثل دیگران، وظیفه‌ی خود دانستند قدمی برای آسیب دیدگان زلزله غرب کشور بردارند. در غرب زمین لرزید و در خراسان، قلب دریایی هنرمندان، ‌تپد.
به همین انگیزه، به پیشنهاد انجمن خوشنویسان مشهد، و با حمایت مؤسسه توانبخشی همدم، در مدت زمانی کوتاه برگزاری نمایشگاهی از هنرهای تجسمی به نفع زلزله‌زدگان کرمانشاه، کلید خورد. 
جای پای باران و بلندای بخشندگی
طی سه روز، بیش از یکصد و ده اثر زیبا وارزشمند هنری از هنرمندان شهرمان مشهد و همچنین هنرمندان خوب و توانای کاشمر، نیشابور و قوچان به مرکز توانبخشی همدم ارسال شد؛ آثاری فراهم آمد که در نوع خود بی نظیر بود و هنرمندان بدون هیچگونه چشمداشتی و با اشراف به اینکه کلیه‌ی عواید فروش آثار به نفع آسیب دیدگان زلزله خواهد بود، آثارشان را عرضه کردند. 
افتتاحیه‌ی نمایشگاه همراه با دلهای آسمانی
سرانجام، سی‌ام آبانماه سال یکهزار و سیصد و نود و شش فرارسید و در غروبی زیبا و پرخاطره، یک برگ باشکوه از همدلی و نوع‌دوستی و عشق، به دفتر خاطرات تلخ و شیرین ما و همزیستی آدمیان، اضافه شد...  
هنرمندان خراسان، همراه با خیرین نیک‌اندیش، برای شرکت در آئین افتتاحیه‌ی نمایشگاه «همدم حامی» در نگارخانه‌ی همدم گرد هم آمدند تا یکصدا بگویند: بخشنده بودن، بیش از آنکه توان مالی بخواهد، قلبی بزرگ می‌طلبد و هنرمندان خراسانی به همراه مسئولین و فرزندان توانبخشی همدم و پیشکسوتان و اساتید انجمن خوشنویسان مشهد، با این کار انسانی و در نوع خود بی‌نظیر، اثبات کردند که برای مهربانی و مهربان بودن، مثل همیشه پیش‌قدم هستند. 
آئین گشایش نمایشگاه «همدم حامی» اگرچه خیلی رسمی و مفصل نبود، اما در فضایی صمیمی و گرم، با حضور تعداد زیادی از خیرین، هنرمندان و همچنین و حضور ارزشمند دکتر حمید درخشان نیا (معاون وزیر و رئیس سازمان ثبت احوال کشور، دکتر حسینی معاون استاندار خراسان رضوی، استاد صحافی مقدم نائب رئیس شورای عالی انجمن خوشنویسان ایران،  اکبر صابری فر، ریاست محترم هیأت مدیره‌ی توانبخشی همدم برگزار شد.
سیر و سیاحت درآفاق نمایشگاه، توقف‌های گاه طولانی پای هریک از تابلوها و گشودن پنجره‌های خیال به سمت دنیاهای نقش و خطوط و تزیین و گل و آسمان آبی و افق ابری و...، خاطره‌ی ما و همه‌ی کسانی شد که پس از بریدن روبان افتتاحیه، در شطی از موسیقی و تصویر شناور شدیم و در دوردست، به دلهای زخمی وزلالی رسیدیم که این شب‌ها، در خرابه‌های شهر وروستای خود، با چشمهای اشکبار انتظار، برای طلوع خورشید فردا لحظه‌شماری می‌کنند.
سیوین و سپاس و انتظار.... 
نخستین شب از چهارشب برگزاری  نمایشگاه همدم حامی، با تماشا و تامل وگاهی خرید حاضران، به پایان رسید اما از جمله دیدنی‌های این نمایشگاه که به‌شکل جنبی و غیر رسمی، توجه بسیاری از شرکت‌کنندگان را به خود جلب می‌کند، حضور خانوده‌ای از کُردهای خراسانی است که به‌منظور سپاس و قدردانی از هنرمندان وخریداران آثار نمایشگاه و مشارکت در این خیر هنری، یکی از سمبولهای عاشقانه‌ی این قوم را با عنوان سیوین یا سیب عشق(سیب مزین به گل میخک)، به خریداران آثار هدیه می‌کنند و یکی از این سیوین‌ها را هم به دکتر حمید درخشان نیا تقدیم کردند که با اقبال و تحسین ایشان همراه بود. 
یادآوری کنیم که؛  نمایشگاه «همدم حامی» تا تاریخ سوم آذرماه، بین ساعات 17 تا 20 ادامه خواهد داشت. این و به اذعان کارشناسان، این نمایشگاه، فرصت خوبی برای خرید آثار ارزشمند هنری با قیمت‌های مناسب است و مشارکت در همدلی با هموطنان زلزله زده‌ی غرب کشورمان ایران و ارج نهادن به همت و همدلی هنرمندان بزرگوار این شهر و دیار.
 
 
 
تاريخ:  ۱۳۹۶/۹/۱ به اشتراک گذاشتن این خبر :    
 


معرفی این خبر به دوستان


نظرات
نقدی موجود نیست
نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org


طراحی، توسعه و بهینه سازی سایت (سئو): سینام - ایرسئو