موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
انتخاب زبان: انگلیسی     0
امروز: يكشنبه ۱۳۹۷ سي دي

شبی که سوگوار «شمس» بود؛
 
 یادواره‌ی چهلمین روز کوچ مادری مهربان، در همدم
فرزندان همدم، در کنار جمعی از میهمانان خود، یاد بانوی نیکوکار شمسی زمانیان (مادر استاد کیوان ساکت) را در چهلمین روز کوچش،  طی مراسمی ویژه، گرامی داشتند.
به گزارش روابط عمومی موسسه‌ی خیریه‌ی همدم (فتح‌المبین) فرزندان همدم عصر پنجشنبه یازدهم بهمن 1396 با حضور در تالار همایش‌های این موسسه در کنار استاد کیوان ساکت، خانواده‌ی او و جمعی از اهالی فرهنگ و هنر، یاد و نام بانو شمسی زمانیان، مادر این هنرمند نامی خراسان و ایران را گرامی ‌داشتند و از فعالیتهای خیرخواهانه‌ی او نیز  تقدیر کردند.
دکتر زهرا حجت (مدیر عامل موسسه) اولین سخنران این مراسم بود که ضمن تسلیت به مناسبت ایام دهه‌ی فاطمیه(س) گفت: « بانو شمسی زمانیان یکی از رهروان دخت گرامی پیامبر اسلام(ص) بود. او برای فرزندان، خانواده و دیگر دوستانش، معلم اخلاق، ایمان و مردم‌دوستی بود. فرزند برومندی همچون استاد کیوان ساکت که ستاره‌ی پرفروغ هنر ایران است در دامان همین مادر گرانقدر پرورش یافته که دلیل روشنی بر تربیت صیح مادرانه‌ی آن زنده‌یاد است.»
وی ادامه داد: « شاید کسی نتواند به اندازه‌ی دختران بی‌سرپرست موسسه همدم رنج و غم از دست دادن مادر و دوری از خانواده را درک کند؛ کسانی که تمام طول عمرشان در این خانه زندگی می‌کنند و تنها دلخوشی‌شان حضور مردم در کنارشان است. ما با تمام وجود به استاد کیوان ساکت که دوست و  یاور اهالی این خانه است تسلیت می‌گوییم و امیدواریم ما را در غمشان شریک بدانند.»
در ادامه‌ی این برنامه و بعد از اجرای «آهنگ مادر» توسط گروه سرود آوای همدم، وابستگان زنده‌یاد بانو زمانیان از جمله خواهرشان خانم شیرین زمانیان و برادر همسرشان جناب محمدمهدی ساکت، نیز  به بیان خاطراتی از مهربانی و انسان دوستی او پرداختند، و با قرائت چند شعر و متن ادبی یاد و نامش را گرامی داشتند.  پخش چند کلیپ کوتاه و اجرای برنامه‌های هنری توسط آقایان مهدی سالاری، محمدرضا مشیری، حسن فداییان، یاسرفاطمی، صمد و سیامک برقی، کیارش و سروش ساکت و محمدرضا امامیان، از جمله بخش‌های دیگر این آیین ویژه بود. 
پایان‌بخش برنامه، نواختن ساز سه‌تار استاد ساکت به یاد مادر عزیزش بود؛ او انگار در محضر مادر نشسته است می‌نواخت و بغضش را نمی‌توانست پنهان کند. تالار همدم پر بود از سکوتی که ساز استاد آن را در شور و شکوه شناور می‌کرد. 
مراسم با پذیرایی و آرزوی شادی برای روح بانو زمانیان و آرزوی سعادت و سلامت برای خانواده‌ی نیکوکار و هنرمند ساکت، به پایان رسید.
 
 
 
تاريخ:  ۱۳۹۶/۱۱/۱۴ به اشتراک گذاشتن این خبر :    
 


معرفی این خبر به دوستان


نظرات
نقدی موجود نیست
نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org


طراحی، توسعه و بهینه سازی سایت (سئو): سینام - ایرسئو