موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
انتخاب زبان: انگلیسی     0
امروز: يكشنبه ۱۳۹۷ سي دي

به مناسبت دهه‌ی مبارک فجر؛ همدم به چله‌ی انقلاب لبخند زد
 
همدم به چله‌ی انقلاب لبخند زد
فرزندان همدم  چهلمین بهار انقلاب اسلامی ایران را جشن گرفتند.
به گزارش روابط عمومی موسسه‌ی خیریه‌ی همدم(فتح‌المبین) فرزندان همدم با حضور در محوطه‌ی باز و شرکت در ویژه برنامه‌ی تئاتر خیابانی «چله‌ی تئاتر»، چهلمین بهار انقلاب اسلامی را گرامی داشتند.
در ابتدای این مراسم دکتر زهرا حجت(مدیر عامل موسسه) ضمن تبریک این ایام فرخنده گفت: « خاطره‌ی تلاش‌های بی‌دریغ مردمی که با دست خالی مقابل رژیم پهلوی ایستادند و چهل سال پیش دودمان رژیم منحوس شاهنشاهی را در ایران جمع کردند و به جای آن حکومت اسلامی را بنیان گذاشتند در دل و جان ملت ایران جاودان است. نسلی که امروز با آسایش و آرامش و بدون وابستگی به هیچ کشوری در حال پیشرفت همه جانبه است، باید قدر شهیدان و جان برکفان سالهای قبل و بعد از انقلاب را گرامی بدارد. ما و فرزندانمان در همدم به احترام جانفشانی های آنان سر تعظیم فرود می‌آوریم.»  
در ادامه‌ی این برنامه  تئاتر خیابانی «معرکه‌ی عشق» در حضور فرزندان همدم و جمعی از اهالی محل برگزار شد که کار مشترکی از همدم، حوزه‌ی هنری  خراسان رضوی و معاونت فرهنگی سپاه امام رضا(ع) بود. مفهوم این تئاتر روایت زندگی و معرکه گیری سه پهلوان مشهدی است که اولی در جمع مردم شهر مشغول مارگیری و چشم‌بندی‌های معمولی است. نفر دوم پهلوان قدیمی و مشهور شهر است که در جبهه‌های هشت سال دفاع مقدس از خاک کشور دفاع کرده و نهایتا جانباز شده و بقیه‌ی عمرش را روی ویلچر می‌گذراند و نفر سوم پیرمرد مهربانی است که نقش پدر نداشته‌ی اهالی همدم را بازی می‌کند.
یادآور می‌شود این تئاتر خیابانی از سری نمایش‌های آیینی – اجتماعی با نام «چله‌ی تئاتر» است که در مدت چهل روز و با بازی علیرضا ترابی، امیر طوسی و جواد غفوری منش در محلات مختلف مشهد به اجرا درمی‌آید.
 
 
تاريخ:  ۱۳۹۶/۱۱/۱۶ به اشتراک گذاشتن این خبر :    
 


معرفی این خبر به دوستان


نظرات
نقدی موجود نیست
نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org


طراحی، توسعه و بهینه سازی سایت (سئو): سینام - ایرسئو