موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
  0   انتخاب زبان: English  
امروز: شنبه ۱۳۹۸ سوم فروردين

شکفتن شکوفه‌ی شیرین در آستانه‌ی بهار 1397
 
مروری بر شب‌های چهارمین بازارچه‌ی نوروزی همدم و مراسم اختتامیه‌ی آن 
صدای دلنشین رادیو بازارچه در محل موسسه‌ی توانبخشی همدم طنین انداخته بود و نوید سال نو را می‌داد. سالی که قرار بود در جویباری از مهربانی و همدلی آغاز شود. 
آیین افتتاحیه‌ی بازارچه‌ی نوروزی «شکوفه‌ی شیرین» با حضور فرشته سلجوقی (مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری) و محسن توحیدی مقدم (معاون پشتیبانی و نیروی انسانی بهزیستی خراسان رضوی) و جمعی از مردم خیرخواه و نیکوکار مشهد برگزار شد. دکتر حجت مدیرعامل مؤسسه توانبخشی همدم در حاشیه‌ی افتتاح بازارچه طی گفتگویی کوتاه گفت: «مردم نیکوکار مشهد، همواره حامی 400 دختر بی‌سرپرست همدم هستند و امیدواریم امسال نیز با خرید از غرفه های متنوع بازارچه، خادمان مؤسسه را در ادامه‌ی راهشان یاری کنند.»
دومین شب؛ بزمی دوستانه با بیان ساده‌ای از مهربانی...
مصادف شدن ولادت حضرت زهرا (س) نماد آزادگی و سربلندی زنان مسلمان و فخر بانوان زمین و اسطوره‌ی عشق و نیک اندیشی با دومین شب از بازارچه‌ی نوروزی «شکوفه‌ی شیرین» فضا را دلچسب‌تر کرد. دختران مهربان همدم با زلالی بی‌نظیری، این عید زیبا را به میهمانان تبریک می‌گفتند.   
در قسمتی از بازارچه چترها و ابرهایی زیبا خودنمایی می‌کرد که غرفه‌ی آرزوهای فرزندان همدم بود. 
شکوفه‌های عشقی که بی‌محابا با دلهایی مملو از سخاوت به آسمان پر می‌کشیدند و به همت خیرین نیکوکار، از رویاها، آرزوهایی دست یافتنی ساختند. 
در گوشه‌ای دیگر از بازارچه، غرفه‌ی «ریس نت» که مخصوص بازی‌های رایانه‌ای است برای اولین بار در جنب نمایشگاهی از اتومبیل‌های کلاسیک، آفرود و موتورسیکلت‌های ریس، تریل و کراس پذیرای بازدیدکنندگان بود و با استقبال زیادی مواجه شد.
شب سوم: پایانی گرم و دلنشین: 
هواداران همدلی در بازارچه به خرید آجیل و شیرینی عید مشغول بودند. خریدی که دلنشین بود و می‌دانستند تمام و یا قسمتی از این خرید به فرزندان این خانه اختصاص می‌یابد. 
بعد از خرید، میهمانان به سمت تالار همایش همدم راهی می‌شدند تا برنامه‌ای شاد و مفرح پایان بخش این همدلی زیبا باشد.  
مراسم با تلاوت قران کریم و صلوات خاصه امام رضا «ع» آغاز شد. 
دکتر زهرا حجت مدیرعامل مؤسسه همدم ضمن خیرمقدم به میهمانان بازارچه گفت: «فرزندان همدم معلول نیستند، معلول کسی است که قدر خواسته‌ها و توانمندی‌هایش را نمی‌داند. معلول کسی است که دست خیر ندارد. برگزاری بازارچه، بهانه‌ای است برای حضور شما در بین دختران و فرزندان این مؤسسه و برای دیدن توانمندی هایشان.»  
گروه سرود فرزندان همدم با دو اجرا مورد استقبال میهمانان قرار گرفت. ایلیا منفرد خواننده‌ی بنام ایرانی در این شب از بازارچه حاضر بود و نشان داد که انسانیت هنوز زنده است و دلهای مهربان جاودانند.  
ایلیا منفرد و تکتم فرید تک‌خوان گروه سرود همدم حاضرین را به اجرای مشترک گل ارکیده میهمان کردند. 
حضور مهدی یغمایی خواننده نام‌آشنا و محبوب کشور و پوریا حیدری خواننده‌ی خوش آتیه از دیگر میهمانان اختتامیه‌ی «بازارچه ی شکوفه‌ی شیرین» بودند. دکتر حجت طی مراسمی از مهدی یغمایی به عنوان سفیر و یاور همیشه همراه همدم به صورت ویژه با حضور کتر نبی کارآفرین نمونه کشور و دکتر قاسم‌زاده مدیرعامل فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد تقدیر و تشکر کرد.
همت عالی با اجرای مجری توانمند ملی امیرحسین رجبی با تابلوی مس، کار دستان توانمند فرزندان همدم برگزار شد و باز هم، چون همیشه مردم باهمت و خیر مشهد در راه خیر و نیک اندیشی سنگ تمام گذاشتند.
اجرای برنامه‌ی طنز کمدین بنام، محمدرضا ذریه شور و نشاط و خنده را به لبها و دلها روانه ساخت. حسن‌خاتم آیین اختتامیه‌ی چهارمین بازارچه‌ی آجیل وشیرینی، اجرای موسیقی با هنرمندی جواد حسن زاده خواننده‌ی خوب خراسانی  بود که زینت‌بخش شد و درنهایت، مراسم با گرفتن عکس یادگاری و امضای هنرمندان بر بوم «شکوفه‌ی شیرین» پایان پذیرفت... تا وقتی دیگر و شکوفه‌ی امیدی دیگر که سال آینده‌ بر لبها و دلهای همدمی خواهد شکفت.
 
 
 
تاريخ:  ۱۳۹۶/۱۲/۱۹ به اشتراک گذاشتن این خبر :    
 


معرفی این خبر به دوستان


نظرات
نقدی موجود نیست
نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org


طراحی، توسعه و بهینه سازی سایت (سئو): سینام - ایرسئو