موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
  0   انتخاب زبان: English  
امروز: يكشنبه ۱۳۹۸ چهارم اسفند

به بهانه جشن یک سالگی کارگاه قلم‌زنی موسسه خیریه توان بخشی «همدم»، «هومن حاجی‌عبداللهی»، بازیگر نقش «رحمت» در سریال محبوب پایتخت و «سید علی صالحی» (بازیگر)، از مددجویان و ظرفیت های این مجموعه بازدید کردند
 
خراسان رضوی، 5 اردیبهشت 97
به بهانه جشن یک سالگی کارگاه قلم‌زنی موسسه خیریه توان بخشی «همدم»، «هومن حاجی‌عبداللهی»، بازیگر نقش «رحمت» در سریال محبوب پایتخت و «سید علی صالحی» (بازیگر)، از مددجویان و ظرفیت های این مجموعه بازدید کردند.به گزارش خراسان رضوی، در حاشیه این بازدید، مجالی فراهم شد تا از حاجی‌عبداللهی در خصوص تازه‌ترین کارهایی بپرسیم که در دست انجام دارد. او برای مان توضیح داد: به تازگی بازی در سریال پلیسی «دختر گمشده» به کارگردانی احمد کاوری را به پایان رسانده‌ام. در این مینی‌سریال تلویزیونی شش قسمتی نقش یک پلیس را برعهده دارم که تجربه جالب و متفاوتی بود. در این اثر افتخار بازی در کنار بازیگرانی نظیر کوروش تهامی، هدایت هاشمی و... را داشتم.وی بیان کرد: به تازگی پیشنهاد بازی در یک نقش هم از سوی سعید آقاخانی به من ارائه شد که هنوز در حال بررسی آن هستم و جوابی نداده‌ام، به همین دلیل نمی توانم نام سریال را هم پیش از قطعیت حضورم در این کار اعلام کنم.
 حال دل‌مان خوب نیست
اما این دو هنرمند که به بهانه سالگرد راه اندازی کارگاه قلم‌زنی موسسه خیریه توان بخشی «همدم» به دیدار توان یابان آن آمده بودند، بعد از بازدید از بخش های مختلف هنری و آموزشی این موسسه، در کارگاه قلم‌زنی حضور یافتند و اجرای چند قطعه موسیقی توسط گروه سرود دختران «همدم» را به تماشا نشستند.هومن حاجی‌عبداللهی، بازیگر تلویزیون در بخشی از این بازدید خطاب به توان یابان و مسئولان این موسسه گفت: از بدو ورود انرژی مثبتی داشتیم. باید به همه دست اندرکاران این موسسه تبریک گفت که چنین فضای ارتباطی صمیمانه و دوسویه ای را میان مددجویان و مربیان برقرار کرده‌اند.وی با تاکید بر این که، در این موسسه معلول و ناتوانی ندیدم، ادامه داد: من فقط یک جمع هنرمند را مشاهده کردم، شاید حرفم عجیب به نظر برسد، اما همه فکر می کنند آن هایی که بیرون از این دیوارها زندگی می ‌کنند، شرایط عادی دارند ولی به نظر من همه ما غیرعادی هستیم چون درست زندگی نمی کنیم.وی اضافه کرد: ما شاد نیستیم و هزار بدبختی ریز و درشت داریم و نمی توانیم از ته دل شاد و راضی باشیم و آن را نشان دهیم. در حالی که این بچه‌ها واقعا شاد و خوشبخت هستند. فقط شاید جای محدودتری دارند، بالعکس شاید جا و مکان ما محدود نباشد ولی بعضا فکرمان خیلی محدود شده است.این هنرمند تاکید کرد: ما فقط تصور این را داریم که به خودمان می رسیم و حال مان خوب است، درواقع سالم نیستیم چون حال دل مان خوب نیست. این دختران هنرمند درست است که با ما فرق دارند اما تمایزشان در این است که از ما بالاتر و بهتر هستند.
دعای خیر این بچه‌ها برایم کافی است
علی صالحی دیگر هنرمند سینما و تلویزیون نیز که در این بازدید حضور داشت، در سخنانی  گفت: رسالت ما این است که از هر فرصتی برای دیدار این بچه‌ها استفاده کنیم. این حرفم شعار نیست بلکه سعادتی برای ماست که این ها به ما لطف و نگاه مان کنند. ما به این جا سر می زنیم که حال خودمان خوب شود و از این بچه‌ها انرژی بگیریم.وی با اشاره به سفرهای مکررش به مشهد طی 10سال گذشته، بیان کرد: سعادتی است که حضرت رضا(ع) من را می طلبند و بزرگ ترین افتخار برای من این است که در سفرهایم به این شهر فرصتی فراهم می آید تا از مجموعه‌های خیریه و مددجویان آن ها دیدن کنم. دعای خیر این بچه‌ها برای ما کافی‌ است. زندگی هم چیزی غیر از خوبی و شادی دل این دوستان نیست.اما در بخش دیگری از این بازدید، زهرا حجت، مدیرعامل موسسه «همدم» گفت: در این مجموعه حدود 400 تن از دختران بی سرپرست یا بدسرپرست تحت حمایت هستند. هرگز مدیران و خیران موسسه نخواسته‌اند از طریق نداشته های بچه‌ها و برانگیختن احساس ترحم جلب مشارکت کنند و همواره حفظ کرامت این عزیزان برای ما مهم بوده است.وی اضافه کرد: هنوز هم بچه‌های زیادی متقاضی استفاده از امکانات ما هستند که بدون سرپناه و صاحبی در شهر رها شده‌اند و چشم امید به توجه همه ما دارند. آن ها ممکن است با انواع معلولیت هایی که دارند در شهر رها شوند و در معرض هزاران آسیب قرار بگیرند.مدیرعامل موسسه خیریه «همدم» تصریح کرد: با توجه به حساسیت و اهمیت موضوع، طرح توسعه مجموعه را داریم و برای این منظور زمین مد نظر را تهیه کرده‌ایم و برای ساخت آن نیازمند کمک های همه خیران و نوع‎دوستان هستیم.
 
 
تاريخ:  ۱۳۹۷/۲/۶ به اشتراک گذاشتن این خبر :    
 


معرفی این خبر به دوستان


نظرات
نقدی موجود نیست
نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org


طراحی، توسعه و بهینه سازی سایت (سئو): سینام - ایرسئو