موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
انتخاب زبان: انگلیسی     0
امروز: يكشنبه ۱۳۹۷ سي دي

به‌همت اتاق بازرگانی خراسان رضوی؛
 
استاندار و سکانداران تجارت استان، همسفره‌ی افطار همدم شدند
استاندار خراسان رضوی گفت:
«فرزندان همدم ودیعه‌ و امانت الهی هستند و همه‌ی دستگاههای دولتی و غیر دولتی وظیفه دارند در نگهداری بهتر آنها با مدیران این موسسه‌ی خیریه همکاری کنند.»
به گزارش روابط عمومی موسسه‌ی خیریه‌ی همدم(فتح‌المبین) علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی، در حاشیه‌ی ضیافت افطاری «اتاق بازرگانی مشهد» که در این موسسه‌ی خیریه برگزار شد، ضمن تبریک سالروز تولد امام حسن مجتبی (ع) گفت:
«تاریخ پر است از نیکوکاری و خیرمندی امام سوم شیعیان؛ کسی که هیچ مستمندی از درب منزل ایشان دست خالی برنمی‌گشت. از اینکه مدیران اتاق بازرگانی مشهد هر سال این سنت حسنه‌ی افطار را در کنار فرزندان همدم برگزار می‌کنند، بسیار خوشحالیم و از آنها تشکر می‌کنیم. ما به نمایندگی از دولت خدمتگزار در کنار خادمین این مرکز خیریه هستیم و سایر دستگاههای دولتی و غیر دولتی نیز موظفند در روند نگهداری و توانبخشی بهتر این 400 فرشته‌ی معصوم، با مدیران آن همکاری کنند.»
وی افزود:
«دخترانی که در این مجموعه نگهداری می‌شوند در واقع امانت الهی برای همه‌ی ما هستند؛ بیاییم در این ماه پرفیض و برکت الهی که احوالات خاصی در میان مردم و مسئولین متبلور می‌شود، فرزندان بی‌سرپرست همدم را بهتر از گذشته دریابیم، به دیدنشان برویم و از مشکلات و گرفتاری‌هایشان غافل نشویم. خداوند به این وسیله درهای رحمتش را بر رویمان خواهد گشود.»
استاندار خراسان رضوی ضمن تشکر از مدیران همدم گفت:
«روابط دوستانه‌ای بین مدیران و مربیان این مرکز با فرزندان تحت سرپرستش دیده می‌شود که نشان از خدمت صادقانه‌ی خادمین همدم دارد؛ من هراز گاهی به کارگاهها و کلاس‌های این بچه‌ها سر می‌زنم و آنچه می‌بینم، شادابی روح و روان بچه‌ها است که امیدوارم با یاری میهمانان خیرو نیکوکاری که امشب در خدمتشان هستیم و در واقع گلچینی از صاحبان صنایع و کارآفرینان عزیز استان‌مان هستند، این روحیه‌ی خوب و خدایی در میان ساکنین این موسسه ماندگار و خداوند مهربان از ما و شما راضی باشد.»
در ادامه، دکتر زهرا حجت(مدیرعامل موسسه) نیز ضمن خیرمقدم‌گویی به استاندار خراسان رضوی و سایر میهمانان همدم، گفت:
«ماه مبارک رمضان فرصت نشاط الهی برای مسلمانان روزه‌دار است؛ فرزندان همدم در این ماه بیشتر از هر وقت و روز و ماهی خوشحالند چرا که هر روز دوستان و پشتیبانان مهربان‌شان از ادارات دولتی و غیر دولتی به آنها سر می‌زنند و جویای حال و احوال ما و بچه‌هایمان می‌شوند. امیدواریم نه تنها در ماه رمضان بلکه در سایر اوقات نیز افتخار میزبانی از شما عزیزان را داشته باشیم. ما از مدیران اتاق بازرگانی مشهد مقدس خصوصا مهندس شافعی و حاج آقای محمودی سپاسگزاریم که هرسال در این ماه نورانی باعث حضور پر خیر و برکت صاحبان صنایع و فعالین اقتصادی شهرمان در همدم، می‌شوند.»
در ادامه‌ی مراسم، قاب نفیسی از هنر سرمه‌دوزی بافته‌ شده توسط فرزندان همدم، با حضور استاندار، دکتر حجت و چند نفر از دختران موسسه، به پاس همکاری صمیمانه‌ی مهندس اخوان عبداللهیان (مديركل راه و شهرسازی خراسان رضوي) با اهالی این خانه، تقدیم او شد.
پایان بخش این ضیافت پرخاطره، بازدید استاندار و سایر میهمانان همدم از بخش‌های مختلف مرکز بود که توانمندی‌های جدید بچه‌ها همچون کارگاه قلم زنی روی مس و موفقیت‌های ورزشی تیم‌های مختلف موسسه در طول سال گذشته، مورد تحسین و تقدیر آقای رشیدیان قرار گرفت.
دهم خرداد 1397 هوای مشهد در بدترین حالت و حتی در وضعیت هشدار قرار گرفته بود. طرح زوج و فرد خودروهای شخصی از درب منازل به اجرا درآمد. هوا بس ناجوانمردانه آلوده بود اما حال و هوای همدم و فرزندان آن همچون حرم امام رضا(ع) پاک وبی‌آلایش بود. بچه‌ها از دیدن خیرینی که هیچگاه آنها را تنها نگذاشته‌اند خوشحال بودند. آنها از اینکه میزبان مدیر ارشد استان و خوبان عرصه‌ی اقتصاد و کارآفرینی شدند به خود ‌بالیدند و برای همه‌ی آنها از ته دل دعا کردند. دعایی که بی‌تردید، با توسل‌های معصومانه و زلال فرزندان همدم، برآورده خواهد شد...
 
 
 
تاريخ:  ۱۳۹۷/۳/۱۲ به اشتراک گذاشتن این خبر :    
 


معرفی این خبر به دوستان


نظرات
نقدی موجود نیست
نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org


طراحی، توسعه و بهینه سازی سایت (سئو): سینام - ایرسئو