موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
انتخاب زبان: انگلیسی     0
امروز: يكشنبه ۱۳۹۷ سي دي

21 رمضان؛
 
شب ستاره‌باران دعا در همدم
خیلی از مردم مشهد و شاید همه‌ی آنها برای شب‌های قدر ماه رمضان  برنامه‌ی مخصوصی دارند؛ معمولا برای آنها  تنها شدن و نشستن درگوشه‌ی یکی از صحن‌های حرم مطهر امام هشتم (ع) یا مسجد و حسینیه‌ای که هر سال می‌روند، اهمیت زیادی دارد. خیلی‌ از مردم سال‌هاست جای مشخص و کنج خاص خودشان را در این شب‌ها دارند. دلیلش هم شاید این باشد که شب قدر، مخصوص خلوت با حضرت حق است و بس. خیلی از مردم مشهد به ندرت جای همیشگی‌شان را عوض می‌کنند و مثل کفتر جلد، ناخودآگاه به همان جای پارسالی‌شان می‌روند، جایی که در ته دلشان همیشه ماندگار می‌ماند. جایی که جای هیچ کس نیست و جای رازگویی بنده و معبود است ...
امسال خیلی از آدم‌های سرشناس و معمولی، به ما گفتند دوست داشتیم در شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان امسال بیاییم و در کنار فرشته‌های همدم قرآن به سر بگیریم....
شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان یکی از شب‌هایی است که با توجه به حس و حالی که دارد خبرنگار و گزارشگر خاصی نمی‌خواهد تا خبرش را مخابره کند. فقط کافی است بگوییم امسال مردم شهر امام مهربانی‌ها به همدم آمدند و در کنار دختران بی‌سرپرست و معصوم این مرکز خیریه نشستند و دعا کردند و گریه کردند و دوباره دعا کردند و خاطره‌ی خاصی برای همه‌ی آنهایی که آمدند درست شد و جای خلوت انس‌شان در گوشه‌ای از فضای معنوی و همیشه آشنای موسسه تا همیشه برق خواهد زد و قطعا سال دیگر و سالهای‌ای بعدیش هم مثل همان کفتر جلد اول گزارش، برخواهند گشت.
البته آنهایی هم که نیامدند با خواندن این گزارش کوتاه متوجه شیرینی لحظات آن شب روحانی خواهند شد. شبی که همه‌ی دختران همدم اسمشان و احساسشان شده بود "زینب". خصوصا انجایی که مداح اهل بیت گفت ده مرتبه بگویید «یا حسین» فرزندان بی‌سرپرست همدم حس و حال زینب کربلا را در آن تنهایی و غربت و بی پناهی درک کردند و برای امیر بی یاور کربلا اشک ریختند و اسمش را با صدای بلند تکرار می‌کردند.
مردمی که آمده بودند خودشان به ما گفتند که زیبایی حال و هوای  شب قدر از طرفی و دعاهای پاک و گریه‌های واقعی فرشته‌های همدم از طرفی دیگر باعث شد تصمیم بگیرند هرسال همین جا بیایند و این شب عزیز را در تقویم کاری‌شان بخاطر بسپارند. میهمانان شب قدرِ موسسه دیده بودند که بچه‌ها با تمام وجودشان از خداوند برکت و طول عمر دوستان‌شان را می‌خواهند. بیشترین دعایی که اهالی این خانه بلدند برای دوستان‌شان و یاوران‌شان است و این ثروتی است که به قول حاج آقای اسدی(سخنران مراسم احیا) هیچ‌وقت تمام نخواهد شد.
آقای قلی پور دوست خوش‌صدای این خانه که مداح اهل بیت هم هست و با صدای گیرایش شب ما را ستاره باران کرد در پایان مناجات و دعاهایش گفت: «باور کنید تا بحال چنین مراسم خوبی در طول زندگیم خصوصا در شب‌های قدر ندیده بودم؛ احساسات واقعی این بچه‌ها باعث شد بهترین مداحی عمرم را انجام دهم. از این به بعد سعی می‌کنم همیشه برای اهالی همدم مداحی کنم و از آنها بخواهم برای من هم دعا کنند.»
حجت الاسلام والمسلمین اسدی به زبان ساده برای بچه‌های همدم سخنرانی می‌کرد، متنی که شاید بتوانیم به عنوان حسن ختام این گزارش هم از آن استفاده کنیم: «شب بیست و یکم ماه رمضان یکی از شب‌های قدر ما مسلمانان است. خصوصا اینکه امشب شب شهادت مولا امیرالمومنین علی (ع) هم هست. شبی که اگر یکی از شما بچه‎‌های خوب همدم برای کسی دعا کنید قطعا تقدیر سال او را به بهترین نحو می‌سازید. امشب برای همه‌ی آدم‌های خوبی که در طول سال به دیدن شما می‌آیند دعا کنید و برایشان آرزوی خیر و برکت داشته باشید. همین طور برای سعادت و رفع گرفتاری‌های همه‌ی هموطنان عزیزمان دعا کنید و بدانید خداوند دعای شما را همین امشب برآورده خواهد کرد.»
خیلی از مردم مشهد از رمضان 1397 به بعد تصمیم گرفتند هر سال در شب بیست و یکم این ماه مبارک، به همدم بیایند و این لحظات نابی را که نشد در این گزارش کوتاه به طور کامل به آن اشاره کنیم، درک کنند. آنها دوست دارند در کنار فرشته‌ها دعا کنند. آنها می‌دانند فضای معنوی همدم در شب‌های قدر روحانی تر و دیدنی‌تر است.
 
 
 
تاريخ:  ۱۳۹۷/۳/۱۷ به اشتراک گذاشتن این خبر :    
 


معرفی این خبر به دوستان


نظرات
نقدی موجود نیست
نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org


طراحی، توسعه و بهینه سازی سایت (سئو): سینام - ایرسئو