موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
انتخاب زبان: انگلیسی     0
امروز: يكشنبه ۱۴۰۳ بيست و ششم فروردين

برندینگ
 
و اهمیت حضور تبلیغاتی همدم در شهر 
مدیران همدم، اغلب بااین پرسش مواجهند که اهمیت حضور تبلیغاتی این موسسه‌ی خیریه در سطح شهر چیست و منابع مالی تامین هزینه‌ی این تبلیغات کجاست؟ 
آنچه می‌خوانید، باتوجه به شروع سالی دیگر، رویکردی تازه است در جهت پاسخگویی به این دو پرسش‌ مهم و توجه به تامین نظر خیرین و نیکوکاران گرامی هموطن و همشهری؛ 
تبلیغ، ریشه در زندگی اجتماعی انسانها دارد؛ عملی است ارائه دهنده که سعی می‌کند به ‌نحوی انحا، جامعه‌ی هدف را که آحاد مردم هستند، با ارزش و اهمیت کاری آشنا کند.
به طور کلی برندینگ فرآیندی است که در طی آن جایگاه احساسی و عاطفی یک محصول یا خدمت شناخته و بدین وسیله ارزش آن برای مخاطبین زیاد می شود. برندسازی یا برندینگ حاصل پیام‌ها و گزارش‌های رسانه‌هاست. هرقدر تعداد پیام‌ها بیشتر و محتوای آن ها مطلوب تر باشد، شناخت از نام سازمان  قوی‌تر و برجسته‌تر خواهد شد.
برندسازی مسیری است که به واسطه آن، مردم خدمات موسسات را درک و تجربه می‌کنند.
امروزه پیشرفت‌های چشمگیری برای تولید تبلیغات صورت گرفته است؛ هرروز با روشهای نوینی از ارائه‌ی خدمات موسسات آشنا می‌شوید و روش‌های تبلیغاتی گوناگونی از جانب شرکتهای تبلیغاتی ارائه می‌شود. توجه به نوع و نحوه‌ی تبلیغات تاثیر به‌سزایی در بازخورد آن دارد.
لزوم تبلیغات در موسسات خیریه؛
سازمانهای خیریه عمدتا با ساختاری متفاوت از سازمانهای دولتی، از قلب جامعه و در بطن مردم تشکیل و تغذیه می‌شوند. در واقع این مجموعه‌ها از طریق کمک‌هایی که از افراد و سازمان ها دریافت می‌کنند، به بقای خود ادامه می‌دهند. عرصه‌ی فعالیتهای موسسات خیریه، گسترده و به‌نوعی پاسخگوی بخشی از نیازهای جامعه است. آن دسته از این سازمان ها که در زمینه‌ی امور خیر و مراکز مرتبط با نگهداری و توانبخشی کودکان بی سرپرست یا بدسرپرست فعالیت می‌کنند، همواره با مشکلاتی چون تامین مالی، خوراک، پوشاک، بهداشت و سلامت دست به گریبان اند. لذا نحوه‌ی جذب بلند مدت مخاطب و حتی شناساندن مجموعه‌های خیریه و تداوم بخشیدن به مشارکت مشتری در امور خیریه، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های موسسات خیریه می باشد. امروزه یکی از مطرح‌ترین ابزار اطلاع رسانی، معرفی موسسات بوسیله‌ی بنرها، تابلوها و آگهی‌های تبلیغی سطح شهر ومعابر است که این موسسات را در جذب حداکثری همدلی‌ها و رسیدن به اهداف نیکوکارانه‌ی خود یاری می‌دهد.
موسسه همدم نیز، به دلیل منابع مالی محدود ولزوم اولویت دادن به نیاز فرزندان تحت پوشش، ناگزیر است با کمترین هزینه بیشترین بازخورد و نتیجه‌ی مثبت را در جلب مشارکتهای مردمی کسب کند. چرا که پرداخت هزینه‌های گزاف تبلیغاتی برای موسسه میسر نیست.
مدیریت علمی و مدیران کارآمد مجموعه‌ی همدم تبلیغات را هزینه نمی‌دانند، بلکه این نوعی سرمایه‌گذاری نامحسوس و مداوم در جلب مشارکتهای مردمی محسوب می شود. به احتمال بسیار، افراد زیادی در شهر مشهد و نیز درمیان زایران همیشگی حرم مطهر امام هشتم هستند که با مجموعه‌ی خیریه همدم ناآشنا یا کم‌آشنایند. این مشکل دلایل متفاوتی دارد که فاصله‌ی مکانی موسسه و تعدد موسسات خیریه از آن جمله اند. و این معضل را با تبلیغات محیطی در مناطق مختلف، باید به شکلی حل کرد.
در راستای توجه به چنین نیازی، موسسه‌ی همدم سالهاست که از کمک‌های خیرخواهانه و تبلیغات رایگان یا کم‌بهای بسیاری از رسانه‌های همگانی و سازمانهای متربط شهرداری و موسسات هنری و تبلیغاتی شهر مشهد استفاده می‌کند.
باتوجه به طرح مساله‌ی تبلیغات و برندینگ، در این فرصت لازم می‌دانیم نهایت سپاسمان را به؛ نیک‌اندیشان گرامی سازمان میادین از جمله؛ جناب مهندس محبی که در تمام مدت اشتغالشان در پست مدیریت همواره حامی دختران همدم بودند و همچنین از حضور مهندس حسین‌زاده، مهندس عباس‌زاده و مهندس طباطبایی و جناب آقای خسروی بزرگوار و مدیران عامل شرکتهای سیمای شهر، آوازه، پرند، آرافیک و مدیریت محترم روابط عمومی قطارشهری آقای مهندس زارع تقدیم و اظهار امیدواری کنیم همچنان سایه پدرانه‌ی خود را بر سر دختران معصوم موسسه‌ی همدم بگسترند و همکاری و حضور بزرگوارانه‌ی خود را در این موسسه تداوم ببخشند. 
*  الهه قویدل
تاريخ:  ۱۳۹۷/۳/۲۲ به اشتراک گذاشتن این خبر :    
 


معرفی این خبر به دوستان


نظرات
نقدی موجود نیست
نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org