موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
  0   انتخاب زبان: English  
امروز: چهارشنبه ۱۳۹۸ سي مرداد

همدمی‌ها، به دیدار خبرنگاران مشهدی رفتند
 
یک روز تقدیر، به پاس یک‌سال خیر و خبر
مدیرعامل و جمعی از فرزندان همدم، به مناسبت 17 مرداد و بزرگداشت روز خبرنگار، به دیدار خبرنگاران روزنامه‌های شهر رفتند.
به گزارش روابط عمومی موسسه‌ی خیریه‌ی همدم (فتح‌المبین) چهارشنبه 17 مرداد و همزمان با روز گرامیداشت خبرنگار، خانم دکتر حجت (مدیرعامل) و تعدادی از فرزندان و اهالی این خانه جهت عرض تبریک و خداقوت به دیدن دوستان رسانه‌ای‌شان رفتند تا این بار اهالی خیر و خبر میزبان فرشته‌های معصوم موسسه باشند.
در اولین قدم روزنامه‌ی قدس میزبان همدمی‌ها بود. خانم دکتر حجت (مدیرعامل موسسه) در ابتدای این دیدار ضمن تبریک مسئولیت جدید محمدجواد میری که به تازگی سردبیر این روزنامه شده است، گفت:
«روز خبرنگار یادآور تلاش‌های پرمهر و گام‌های استوار کسانی است که مسئولیت خود را انعکاس درخواست‌ها و مشکلات و گلایه‌های مردم می‌دانند. آنها با تمام وجود و با اخلاص فراوانی که لازمه‌ی این کار است، روایتگر عشق و مرحمت و لطف خیرین و مردم نیکوکار مشهد به فرزندان همدم نیز هستند و لازم است از تلاش اعضای هیئت تحریریه‌ی روزنامه‌ی وزین قدس که همیشه هوای فرزندان موسسه را دارند، سپاسگزاری و برایشان آرزوی موفقیت کنیم.»
آقای میری نیزحضور و تبریک بچه‌های همدم را تنفسی صمیمانه در میان تمام دید و بازدیدهای این روز خواند و گفت: « وقتی متوجه شدیم بچه‌های همدم قرار است به دیدن‌مان بیایند خیلی حس خوبی پیدا کردیم و حالا می‌بینم که احساسمان کاملا درست بوده است. کار خداپسندانه‌ی خادمین این موسسه‌ی خیریه که در زمینه‌ی توانبخشی بسیار خوش‌نام و فعال است، قابل ستایش است. نقش رسانه‌ها یادآوری اینگونه خدمت‌های مقدس به مردم است. ما و مردم خوب مشهد گاهی  در میان روزمرگی‌ها‌یمان غرق می‌شویم و رسانه‌ می‌تواند حلقه‌ی اتصال مهر و همدلی مردم  با اهالی همدم باشد.»
بعد از روزنامه‌ی قدس اهالی همدم به دیدار خبرنگاران  قدیمی‌ترین و باسابقه‌ترین  روزنامه‌ی مشهد رفتند. دکتر احدیان مدیر مسئول روزنامه‌ی خراسان وقت کاری‌اش را در روز خبرنگار و درمیان دید وبازدیدهای زیادی که خودش و همکارانش داشت با آرامش خاصی به بچه‌های همدم اختصاص داده بود.
خانم دکتر حجت ضمن تبریک این رور گفت: «آقای دکتر ما از لطف همه‌ی قلم به دستان خراسان نهایت سپاسگزاری را داریم. هروقت و به هربهانه‌ای از خبرنگاران خوب این روزنامه درخواست حضور و انتشار مطالب موسسه را داشته‌ایم، با لطف و مهر و همدلی آنها روبرو شده‌ایم و امیدواریم همیشه این عزیزان را در کنار بچه‌ها ببینیم.»
دکتر احدیان نیز ضمن خوش و بش صمیمانه و خودمانی با مدیران و بچه‌های همدم گفت: «یکی از بهترین تبریک‌های روز خبرنگار از سمت و سوی بچه‌های پر انرژی همدم است که هرسال منتظر ورود و حضورشان در تحریریه‌ی روزنامه هستیم. ما خیلی از دیدوبازدیدهای امروزمان را جابجا کردیم که بتوانیم چهره‌ی معصوم و با اراده‌ی این بچه‌های عزیز را ببینیم. امیدوارم همه‌ی ما و مردم خوب کشورمان لیاقت همکاری و خدمت به این فرشته‌های نازنین  و امانات الهی را داشته باشیم.»
بچه‌های همدم گل‌هایی را که برای اهالی خراسان آورده بودند به آنها تقدیم کردند و به اعضای تحریریه‌ و عکاسان خراسان خسته نباشید و خدا قوت گفتند و برایشان سلامتی و توان بیشتر آرزو کردند. ضمنا قول دادند سال بعد همین روز دوباره در کنار دوستان‌شان در خراسان روز خبرنگار را جشن بگیرند.
آخرین ایستگاه سفیران همدم روزنامه‌ی شهرآرا بود. همزمان شدن حضور اهالی همدم با حضور محمد رحیم نوروزیان (معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی) و احمد علی موهبتی (فرماندار مشهد) در دیدار با خبرنگاران شهرآرا که به روزنامه‌ی مردم مشهد معروف است، در نوع خودش جالب و خاطره‌انگیز بود. آقای نوروزیان  ضمن سخنان کوتاهی و دریافت فصلنامه‌ی همدم از دست  سحر کوچولوی موسسه گفت: «مهربانی کردن را باید از شما بیاموزیم. با شاخه‌های گل به دیدن اهالی قلم می‌روید و به آنها تبریک می‌گویید. امیدوارم به زودی به دیدن شما بیایم و از نزدیک با شما هم‌صحبت شوم.»
مجید خرمی (مدیرعامل شهرآرا) نیز از خانم دکتر حجت و نمایندگان همدم تشکر کرد و گفت: «شهرآرا خانه‌ی دوم اهالی همدم است؛ خوشحالیم در این روز عزیز شما را در میان خبرنگاران پرتلاش شهرآرا می‌بینیم. ما در تلاشیم مردم و مسئولین را بیشتر از قبل با شما و تلاش‌های شبانه‌روزی‌تان جهت توانبخشی و نگهداری 400 دختر بی‌سرپرست موسسه آشنا کنیم.»
17 مرداد و روز خبرنگار یکی از روزهایی است که اهالی این خانه در نهایت صمیمت به دیدن تعدادی از خبرنگاران شهر می‌روند. در تحریریه کنار میز کارشان حاضر می‌شوند و به آنها شاخه‌های گل هدیه می‌دهند. در تمام این دیدارها، تکتم هم سرود امام رضا(ع) را برایشان زمزمه می‌کند و قطره‌های اشک گاهی روی کاغذ یاداشت و خبر خبرنگاران می‌غلتد. همدمی‌ها امسال هدیه‌ی متفاوتی هم وبرای اهالی رسانه داشتند. آنها تابلوهای نفیس ملیله کاغذی با خود به اتاق مدیران مسئول بردند که اشاره‌ی لطیفی به استفاده‌ی مفید و خلاقانه از کاغذ در صنایع دستی موسسه داشت. اهالی همدم برای خبر و رسانه و قلم احترام زیادی قائل هستند و تلاش‌های دوستان رسانه‌ای‌شان را در حمایت از اهالی این خانه فراموش نمی‌کنند.
و البته یادشان نرفته که باید به دفاتر خبرگزاری‌های منطقه‌ای و کشوری هم بروند، به نمایندگی‌ روزنامه‌های سراسری در مشهد هم سلام کنند و دست یکایک کارکنان هفته‌نامه‌ی نخست شهرشان را هم به گرمی بفشارند و به‌خاطر تمام همت و محبتشان در حمایت از همدم، خسته نباشید و دست‌مریزاد و تبریک بگویند.
 
 
 
تاريخ:  ۱۳۹۷/۵/۱۸ به اشتراک گذاشتن این خبر :    
 


معرفی این خبر به دوستان


نظرات
نقدی موجود نیست
نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org


طراحی، توسعه و بهینه سازی سایت (سئو): سینام - ایرسئو