موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
  0   انتخاب زبان: English  
امروز: پنجشنبه ۱۳۹۸ بيست و هفتم تير

برگزاری شبیه‌خوانی در همدم
 
 
آیین سنتی شبیه‌خوانی (تعزیه) در تالار همدم به‌همت و همیاری  دفتر نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علمی کاربردی و با حضور جمعی از مدیران این دانشگاه و تعدادی از فرزندان موسسه، برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی موسسه‌ی خیریه‌ی همدم، روز دوشنبه 14 آبان 1397 در آستانه‌ی سالروز وفات پیامبر اکرم(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع)، با حضور جمعی از مدیران کارکنان و دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی و تعدادی  از فرزندان موسسه، آیین سنتی شبیه‌خوانی(تعزیه‌خوانی) به همت هنرمندان دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علمی کاربردی در تالار همدم برگزار شد.
در ابتدای این مراسم دکتر مرتضی تشکری(رییس دانشگاه علمی کاربردی خراسان رضوی) ضمن بازدید از کارگاه‌های موسسه گفت: «دیدار با فرزندان همدم در آستانه‌ی ایام سوگواری آخر ماه صفر، فرصت مناسبی است تا روح و دل آدم صیقل بخورد. فضای معنوی همدم یادآور خیرینی است که با زنده نگهداشتن مرام اهل بیت، دست محبتشان روی سر 400 دختر بی‌سرپرست موسسه کشیده می‌شود و در هیچ شرایطی آنها را تنها نمی‌گذارند.»
وی ادامه داد: «تالار همدم با شرایط ایده‌آلی که دارد می‌تواند مکان بسیار مناسبی برای برگزاری مراسمات و همایش‌های دانشگاهی باشد و برنامه‌ی امروز هم با همین مبنا در همدم برگزار شد که روحانیت این تعزیه‌خوانی  به نسبت سال‌های گذشته دوچندان شده است چرا که فرزندان خوب همدم مخاطب اصلی مراسم بودند».
این مراسم روحانی با اجرای سرود امام رضا توسط گروه آوای همدم و نواختن سنج و دایره توسط گروه موزیک هنرمندان دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، به پایان رسید.
تاريخ:  ۱۳۹۷/۸/۱۵ به اشتراک گذاشتن این خبر :    
 


معرفی این خبر به دوستان


نظرات
نقدی موجود نیست
نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org


طراحی، توسعه و بهینه سازی سایت (سئو): سینام - ایرسئو