موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
  0   انتخاب زبان: English  
امروز: يكشنبه ۱۳۹۸ بيست و نهم ارديبهشت

فیلمی برای همه، خیری برای همدم
 
فیلم مستند تالان، ساخته‌ی محمدصادق دهقانی، در میان استقبال گرم جمعی از مسئولین و همشهریان مشهدی ، در تالار همایش‌های موسسه‌ی همدم به نمایش درآمد. 
به گزارش روابط عمومی موسسه‌ی خیریه‌ی همدم (فتح‌المبین)، جمعه‌شب 26 بهمن ماه97، تالار همایشهای این موسسه، درمیان استقبال بی‌ریا و همدلانه‌ی اهل خیر و هنر، ضمن آینی ویژه، شاهد نمایش فیلم مستند تالان بود که به‌رغم کامل نشدن ظرفیت سالن، تمامی بلیت‌های فیلم از سوی نیکوکاران هموطن و به نیت کمک به فرزندان خیریه‌ی همدم، خریداری شده بود.
براساس این گزارش، پس از نمایش فیلم، آقای دهقانی در جایگاه حاضر شد و ضمن گفت و گویی صمیمی، به پرسش‌ها و ابهاماتی که از سوی برخی حاضران در تالار در خصوص موضوع فیلم تالان و مساله‌ی مهم بحران آب در ایران وخراسان مطرح شد، پاسخ گفت.
دهقانی در مورد اینکه چرا به بیان راه حلهای مساله نپرداخته است، گفت: «من یک فیلم‌سازم و مسئول حل بحران یا ارایه‌ی راه حل برای این مشکل نیستم. انگیزه‌ی اصلی من این بود که تاحدی توجه همه را به این معضل اساسی و مهم جلب کنم تا خود مردم و مسئولان ایران، به کمک هم، فکری و قدمی در جهت رفع مشکل بردارند و بحران ازانچه هست حادتر نشود.»
نکته‌ی مهمی که حین گفت‌وگوها مطرح شد، تاکید همگان بر لزوم مدیریت منابع آب کشور و تاکید بر بهینه‌سازی فرهنگ مصرف درایران بود نه اینکه خدای‌نخواسته، مسئولان مملکت، دنبال راه‌حل‌هایی چون انتقال آب از دریای عمان و رودخانه‌های مرزی خراسان باشند و مشکل را با دامن زدن به سیل مهاجرت‌های ناگزیر و مساله‌ساز، از آنچه هست پیچیده‌تر کنند.
در پایان مراسم نمایش فیلم و گفت‌وگوی فیلم‌ساز با حاضرین، جمعی از میهمانان، ضمن حضور در سرای مهر موسسه، با دختران همدم در این بخش دیدار و از نزدیک با آنان گفت‌وگو و احوالپرسی کردند.
 
 
 
تاريخ:  ۱۳۹۷/۱۱/۲۷ به اشتراک گذاشتن این خبر :    
 


معرفی این خبر به دوستان


نظرات
نقدی موجود نیست
نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org


طراحی، توسعه و بهینه سازی سایت (سئو): سینام - ایرسئو