موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
  0   انتخاب زبان: English  
امروز: شنبه ۱۳۹۹ هفدهم خرداد

فرصت دیدار در بازار مهربانی؛
 
جشنواره‌ی نوروزی آجیل و شیرینی همدم، آغاز شد
با حضور و استقبال مردم مهربان و هنرمندان نامی کشورمان، جشنواره‌ی آجیل و شیرینی همدم آغاز به‌کار کرد.
به گزارش روابط عمومی موسسه‌ی خیریه‌ی همدم، جشنواره‌ی آجیل و شیرینی همدم، عصر چهارشنبه 22 اسفند 97 به همت و همکاری گروه «لبخند کودک» و با حضور جمع قابل توجهی از مردم نیکوکار مشهد، تنی چند از هنرمندان نامی کشورمان، اصحاب رسانه و فعالین اقتصادی خراسان رضوی، در محل باغسرای دیزدر شاندیز، رسما آغاز شد.
در این جشنواره، همانند پنج جشنواره‌ی قبلی آجیل و شیرینی همدم، مردم نیکوکار کشورمان، ضمن تهیه‌ی ملزومات شب عید خانواده از بازارچه، از عرفه‌ی صنایع دستی موسسه نیز دیدار کردند و با مجموعه‌ای از آثار و محصولات صنایع دستی و سایر توانمندی‌های فرزندان این خانه آشنا می‌شوند.
در نخستین شب جشنواره و در بخش جانبی، با حضور تعدادی از چهره‌های هنری و ورزشی کشورمان، آیین تولد چهار نفر از فرزندان اسفندماهی موسسه نیز برگزار شد. در ابتدای این بخش از مراسم و بعد از اجرای دکلمه‌ی ندا که به نوعی خوش‌آمدگوی میزبان برنامه به حضار بود، گروه سرود آوای همدم به اجرای برنامه پرداخت که با تشویق و تحسین متوالی حاضرین روبرو شد.
در ادامه، مهدی جهانی (خواننده‌ی پرطرفدار کشورمان)، همراه با متولدین اسفندماهی موسسه در جایگاه حاضر شد و ضمن بیانات کوتاهی گفت: «قبل از حضور در همدم و این بازارچه‌ی پرشور، با همکاران و دوستان زیادی مشورت کردم و پس از اینکه خیالم از اعتبار و درست‌کاری موسسه‌ی خیریه‌ی‌همدم راحت شد، قبول کردم در این برنامه حاضر شوم».
وی ادامه داد: «من از دیدن آثار هنری و محصولات صنایع دستی فرزندان موسسه شگفت زده شدم، همچنین از توانمندی تکتم و دوستانش در گروه سرود موسسه خیلی راضی هستم. مشخص است که زحمات زیادی برای این بچه‌ها کشیده شده است. امیدوارم بازهم فرصت دیدار از اینجا را داشته باشم و می‌دانم که دلم برایشان تنگ میشود».
وی سپس چند آهنگ را به صورت زنده اجرا کرد که در یکی از این اجراها تکتم نیز با وی همراه و همصدا شد.
سپس گروه آیینی – سنتی فرخه با اجرای حرکات سنتی خراسانی و آذری و مهدی رستمی (کمدین مشهدی) با اجرای برنامه‌های تقلید صدا و... توانستند دقایقی مخاطبان جشنواره را با هنرنمایی‌شان مجذوب کنند.
در ادامه‌ی برنامه، نگین معتضدی (بازیگر سینما وتلویزیون کشورمان)، در جایگاه قرار گرفت و ضمن دعوت اهالی خراسان و مشهد به حضور در این جشنواره گفت: «اینکه عواید خرید از این بازاچه‌ی باشکوه، به 400 فرزند بی‌سرپرست موسسه می‌رسد، مصداق فراهم کردن زمینه‌ی مشارکت عموم مردم در امر خیر است؛ خصوصا در پایان سال و در شهر امام رضا(ع). شهری که مردمانش به مهربان بودن و دستگیری از افراد تنها و بی‌سرپرست مشهور هستند. اتفاق عجیبی که با زبان نمی‌توان بیانگر آن باشم، طلبیده شدن من توسط امام مهربانی‌هاست. در این ایام مشغول فیلمبرداری از کاره تازه‌ای بودیم  و فکر نمی‌کردم فرصتی باشد تا در سال 97 توفیق زیارت مشهد را داشته باشم اما خداوند دعایم را مستجاب کرد و با هماهنگی همکارانم فرصت شد به خراسان بیایم و چشمم به دیدار حرم امام هشتم (ع) و فرزندان همدم روشن شود. امیدوارم هنرمندان خوب ایران عزیزمان بتوانند در این روزهای پایانی سال، همراه با سایر مردم نیکوکار و خوب خراسانی به بچه‌های ساکن این موسسه سر بزنند و آنها را تنها نگذارند».
ثمیلا شفیعی (بازیگر سریال طنز شهرک جیم) هم که از میهمانان برنامه‌ی شب اول بود، پس از صحبت‌های خانم معتضدی و به دعوت وی در جایگاه حاضر شد و ضمن تشکر از خیرخواهی بنیاد لبخند کودک در برپایی این بازارچه گفت: «باید شاکر خداوند مهربان باشیم که در زمانه‌ی ما جمعی از جوانان خیر و نیک‌نهاد، با خیراندیشی‌شان باعث برپایی چنین بازاچه‌ای می‌شوند و هوای 400 دختر بی‌سرپرست همدم را دارن. امیدوارم همه‌ی ما بتوانیم از حال و هوای خوب دختران همدم محافظت کنیم».
یادآوری می‌شود که این بازارچه در روزهای پنجشنبه و جمعه، 23 و 24 اسفند 97 نیز در باغسرای دیزدر شاندیز به آدرس 5 کیلومتری جاده‌ی مشهد شاندیز، ادامه خواهد داشت.
 
تاريخ:  ۱۳۹۷/۱۲/۲۳ به اشتراک گذاشتن این خبر :    
 


معرفی این خبر به دوستان


نظرات
نقدی موجود نیست
نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org


طراحی، توسعه و بهینه سازی سایت (سئو): سینام - ایرسئو