موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
انتخاب زبان: انگلیسی     0
امروز: يكشنبه ۱۴۰۰ دهم مرداد

اولین تماس تلفنی از بهشت
 
آیا پیش آمده است که بهشت را در ذهن‌تان تصور کنید؟
وقتی فردی از دنیا می‌رود ذهن به چالشی ناهمگون کشیده می‌شود که او کجاست؟ در چه حالی‌است! چه می‌کند؟
 قطعا دوست داریم وارد بهشتی شده باشد که در زندگی دنیوی وصفش را به گونه‌های مختلف و در آیین‌های متفاوت شنیده‌ایم.
تصور کنید در فراق یکی از عزیزانمان که از دنیای ما بار سفر بر بسته‌اند به سر می‌بریم و ناگهان صدای او را به طرز غیرمنتظره‌ای از پشت خطوط تلفن می‌شنویم که می‌گوید: " حالم خوب است. پیش خدا و در بهشت هستم." 
این اتفاق می‌تواند باعث شود تمام کلمات زمینی بی‌اهمیت شوند و یا به این باور برسیم که ابدیتی خوش در انتظار نیکوکاران است. از طرفی کسی که در این رخداد اعجازگونه صدای محبوبش را در زمان فقدان و فراق نشنود و در انتظار بماند چه بر سر ذهن و باورش خواهد آمد؟ آیا محبوب او نیکوکار نبوده است؟ آیا او در جهنم به سر می‌برد؟
"اولین تماس تلفنی از بهشت" عنوان یکی از جدیدترین کتاب‌های میچ البوم نویسنده‌ی آمریکایی کتاب‌های الهام‌بخش است. نویسنده‌ی توانمندی است که خداوند، عشق و جهانی دیگر را به زبانی شیرین برای علاقه‌مندان به روایت‌هایش می‌نویسد.
عنوان جذاب کتاب و درج نام میچ آلبوم به عنوان نویسنده روی آن کافی است تا عده‌ی کثیری به خواندن این اثر ترغیب شوند. 
 شاید افسون‌گرترین و پرهیجان‌ترین کتاب میچ آلبوم باشد. کتابی اسرارآمیز و مراقبه‌ای از جنس قدرت پیوند انسانی. روایت این کتاب حرکتی نرم و دل‌نشین دارد و میان ماجرای اختراع تلفن و روابط عاشقانه‌ی گراهام بل تا دنیای امروز ما که درگیر این اختراع است. اولین تماس تلفنی از بهشت داستانی است غریب از عشق و تاریخ و ایمان.
در کتاب اولین تماس تلفنی از بهشت با سالیوان همراه می‌شویم. برای پاسخ سوالی که شاید همیشه همراه بشر بوده و هست. زندگی در دنیای دیگر، و می‌دانیم همیشه صدایی هست. ما صدا می‌زنیم و او جواب می‌دهد. 
داستان درباره‌ی ساکنان شهر کوچکی است که تماس‌های تلفنی عجیبی از جهان پس از مرگ دریافت می‌کنند. این اتفاق توجه همگان را به خود جلب می‌کند و همه می‌خواهند بدانند که آیا واقعا معجزه‌ای در حال وقوع است یا صرفا اقدامات فریب‌کارانه‌ای انجام می‌شود. نوشتار کتاب به گونه‌ای هوشمندانه انجام شده است و توصیف حالات افرادی که این تماس‌ها را دریافت می‌کنند و افرادی که مورد سوءظن قرار می‌گیرند به بهترین شکل بیان می‌شود. داستان بین زمان گذشته و به اتفاقات حول اختراع تلفن و زمان حال که احتمال تولد مرحله‌ی نوینی از ارتباطات وجود دارد، حرکت می‌کند. 
علاوه بر تمرکز بر مسائل وابسته به خداوند و اعتقاد و ایمان افراد، این کتاب بر خلاف کتاب‎های دیگر زمینه‌های راز گونه‌ای دارد که رفته رفته به روشن شدن حقیقت داستان کمک می‌کند.
با توجه به سابقه‌ی درخشان میچ آلبوم در نوشتن کتاب‌های مذهبی و معنوی، این کتاب نیز از توجه و فروش قابل توجهی بهره برده است. در ایران نیز این کتاب توسط انتشارات مختلفی همانند هیرمند، مروارید، افراز و آموت نسبت به ترجمه و انتشار آن اقدام کرده‌اند.
این نویسنده، روزنامه نگار و نمایشنامه‌نویس آمریکایی، متولد سال 1958 است و آثارش تاکنون بیش از 30 میلیون نسخه در جهان به فروش رسیده است. او فعالیت خود را با نوشتن مطالب ورزشی آغاز کرد، ولی اغلب با آثاری شناخته می‌شود که درآنها به موضوعاتی چون مرگ و ایمان پرداخته شده است. 
جملات برگزیده کتاب اولین تماس تلفنی از بهشت:
دردی که آدم تو زندگی می‌کشد واقعا بهش نمی‌رسد .. 
نه به خود واقعی‌اش ... آدم خیلی سبک‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کند.
ترسناک‌تر از ترک کردن شهری کوچک هرگز ترک نکردنش است. 
به قیمت مذهب، تعویذ هم بوده: آویز، حلقه، سکه، صلیب با باور این که هر کدام‌شان سرشار از قدرت هستند. 
بهشت ... شبیه همین است ... بدون ترس، بدون تاریکی. وقتی می‌دانی کسی دوستت دارد ... این روشنایی است.  روزی که دنیا اولین تماس تلفنی از بهشت را دریافت کرد، تس رفرتی مشغول باز کردن بسته‌ای چای کیسه‎ای بود. 
درینگ 
تس اعتنایی نکرد و ناخن انداخت زیر زورق بسته 
درینگ 
با انگشت اشاره‌اش گوشه‌ی ورآمده را ناخن کشید 
درینگ 
بالاخره پاره‌اش کرد، زورق را کند و کف دســتش مچاله‌اش کرد. می‌دانست اگر تا یک زنگ دیگر گوشـی را برندارد تلفن روی پیام‌گیر می‌رود. 
الو؟
دیر شد. 
زیر لب گفت، «آخ، این چیز،» صدای تقه‌ی پیام‌گیر را از روی پیشـــخوان آشپزخانه شنید که صدای ضبط شده‌ی خودش را پخش کرد.
Attachments area
مجتبی جهانپور 
تاريخ:  ۱۳۹۸/۴/۱۵ به اشتراک گذاشتن این خبر :    
 


معرفی این خبر به دوستان


نظرات
نقدی موجود نیست
نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org