موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
  0   انتخاب زبان: English  
امروز: شنبه ۱۳۹۹ بيست و پنجم مرداد

شاهنامه پژوهان در مسیر دوستی با همدم
 
دکتر علیرضا قیامتی (شاهنامه پژوه و ادیب) گفت: «فرزندان هنرمند همدم با اراده‌ای که از خود نشان می‌دهند، ضرورت نگاه و حمایت همگانی دانشگاهیان، خصوصا ادیبان و اساتید فرهنگ و هنر این سرزمین را در ما زنده می‌سازند.»
به گزارش روابط عمومی موسسه‌ی خیریه‌ی همدم، جمعی از فرزندان این موسسه‌ی خیریه، عصر روز شنبه دوم شهریور ماه 1398به همراه دکتر زهرا حجت (مدیرعامل) در مراسم تولد اساتید برجسته‌ی ادبیات و شاهنامه پژوهشی؛ دکتر جلال خالقی مطلق، دکتر علیرضا قیامتی و دکتر آرش اکبری مفاخر که در بنیاد فردوسی مشهد برگزار شد، شرکت کردند و گروه سرود آوای همدم، در بخشی از مراسم، چند نوای مقامی ایرانی و خاطره‌انگیز را بصورت زنده اجرا کردند.
در این مراسم و بعد از اجرای گروه سرود موسسه، خانم دکتر حجت ضمن تبریک زادروز این سه استاد برجسته‌ی ادبیات گفت:«خداوند مهربان به فرزندان ما الطاف زیادی داشته است. ما امروز شاهد دوستی و مودت اهالی علم و ادبیات کشورمان با 400 دختر بی‌سرپرست موسسه هستیم. ما با کمک بنیاد فردوسی، مصمم شده‌ایم ، داستانهای شاهنامه را برای بچه‌های همدم بازگو کنیم و امیدواریم با این کار در توانبخشی و بهزیستن فرزندان‌مان گامی مثمر ثمر برداشته باشیم. همدم خانه‌ی مردم خوب و مهربان کشورمان است و خداوند را شاکریم امروز درب این خانه با نوای آهنگین شاهنامه‌ی فردوسی و راویان و پژوهشگران این ادیب و ابر مرد جاودانه‌ی ایران زمین، به صدا درآمد.»
در بخشی از مراسم، دکتر قیامتی به نیابت از دوستان و همکارانش در بنیاد فردوسی گفت: «همه‌ی ما می‌دانیم تلاش خادمین همدم عین عشق و ارادت به فرزندان معصوم این آب و خاک است. نکته‌ای که در جای جای شاهنامه و همه‌ی آثار مکتوب و تاریخی ایرانیان مکررا یادآوری شده است و آن دستگیری انسانی تنها و مظلوم و بی‌سرپرست است. ما وظیفه‌ی خود می‌دانیم در کنار آنها و همراه با آنها خدمتگزار این بچه‌ها باشیم.»
تاريخ:  ۱۳۹۸/۶/۳ به اشتراک گذاشتن این خبر :    
 


معرفی این خبر به دوستان


نظرات
نقدی موجود نیست
نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org


طراحی، توسعه و بهینه سازی سایت (سئو): سینام - ایرسئو