موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
انتخاب زبان: انگلیسی     0
امروز: چهارشنبه ۱۴۰۱ پانزدهم تير

در رثای آن یار کامران
 
مرگ، چه واژه‌ی مبهم و مهیبی است؛ چه معمای ناگشوده‌ی مُهلکی! 
به‌ناگاه همچون پُتکی فرومی‌خورد به آینه‌ی زلال ذهنت و ریزریز می‌کند آرامش شیشه‌ای احساس و عواطفت را... و تو، نه پاسخ روشنی برای چرایی آن داری،  نه راه گریزی از مواجهه با آن... و تو تنها می‌توانی، تا وقتی زنده‌ای  مُدام گرده بچرخانی و برای ضربه‌ها و زخمهای تازه جا بازکنی... تا روزی که سرانجام جگرت چنان زخم‌آجین شود که دیگر نتوانی داغ تازه‌ای را تاب بیاوری و خودت هم بدل به داغی شوی برگرده‌ی عزیزانت!
مرگ چیست، به‌راستی؟
ما نمی‌دانیم «مرگ» چیست، اما اینقدر می‌فهمیم که این واژه‌ی لعنتی، دوباره راه پیدا کرده به حریم خوبان روزگار و ضربه‌ی آخرش را با گرفتن «کامران رحمتیان» از ما، بر گرده‌ی همدمان آشنا و بی‌ادعا، نشانده است...
کامران رحمتیان، متولد 1356 بود؛ مرد مهربان و کم‌سخنی که در عین جوانی، استاد عکاسی انجمن سینمای جوان ایران بود و از حدود 14 سال پیش، با همه‌ی دل بی‌دریغ و باصفایش، به همدم آمده بود تا دانش و هنرش را در خدمت اهالی این خانه‌ قرار دهد... همکاری در برگزاری پنج اکسپوی همدم با عنوان مدیر هنری، آموزش عکاسی به دختران همدم و گذاشتن اردوهای متعدد عکاسی برای فرزندان این خیریه، از جمله کارهایی بود که بهانه‌ی حضور فروتنانه‌اش و  دیدار عاشقانه‌اش را برای ما فراهم می‌کرد.
 از خانواده و دوستانش شنیده بودیم که او سرطان دارد. سالها بود کامران این بهانه‌ی رفتن را باخود داشت، اما جدی نگرفته بودیمش تا آن‌وقتی که او دیگر نتوانست به همدم بیاید و بعد، در یکسال اخیر شاهد پژمردن تدریجی آن جسم پاک و روح تابناکش بودیم. مرگ، به فکر آخرین ضربه‌اش بود و بعد، شانزدهمین روز شهریور رسید و سرنوشت، پیام پروازش را در گوش دُرناهای مهاجر زمزمه کرد و ما هم شنیدیم و اشک حسرت ریختیم. 
چشمه‌ای داشتم، در این وادی
برکت‌بخش  اهل  آبادی  
مرگ ای مرگ! کاش می‌مردی؛ 
خون این چشمه را  نمی‌خوردی....
یادش مانا و نامش نامیرا باد...
تاريخ:  ۱۳۹۸/۶/۱۷ به اشتراک گذاشتن این خبر :    
 


معرفی این خبر به دوستان


نظرات
نقدی موجود نیست
نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org