موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
  0   انتخاب زبان: English  
امروز: چهارشنبه ۱۳۹۹ سيزدهم فروردين

مروری بر مهمترین فعالیتهای موسسه‌ی همدم در روز جهانی معلولین؛
 
فرزندان همدم در روز جهانی معلولان، ضمن میزبانی از مدیران شهری و گروههای مختلف مردمی، افتخارات جدیدی را به نام خود و اهالی این خانه ثبت کردند.
به گزارش روابط عمومی موسسه‌ی خیریه‌ی همدم،13 آذر 98 مصادف با روز جهانی معلولان، روزی خاطره‌انگیز و در عین حال پر تردد و پر میهمان بود. بطوری که در ابتدای روز فرزندان موسسه، میهمان مدیران شهری واعضای شورای اسلامی مشهد بودند و در عصر همان روز فرماندار مشهد و جمعی از مدیران دستگاههای قضایی، اجرایی و هنری استان و شهرستان با گل و شیرینی به دیدار اهالی این خانه آمدند و این روز را به آنها تبریک گفتند.
در ابتدای اتفاقات خوب و پرانرژی این روز خاص، فرزندان هنرمند کارگاه گلیم‌بافی موسسه در مراسم اختتامیه‌ی اولین دوره از مسابقات گلیم‌بافی افراد دارای معلولیت استان شرکت کردند و در نهایت معصومه صف شکن به عنوان نفر اول و سایر خواهران هنرمندش به عنوان بافندگان ممتاز استان شناخته شدند و هدایایی نیز دریافت کردند.
در ادامه‌ی روز، گروه سرود آوای همدم، به همراه خانم دکتر حجت (مدیرعامل) در جمع مدیران شهرداری، بهزیستی  و اعضای شورای اسلامی شهرمشهد در مجتمع کوهسنگی مشهد حاضر شدند و در مراسم گرامیداشت روز جهانی معلولان که به میزبانی شهرداری مشهد برگزار شده بود، به اجرای سرود پرداختند که هنرشان مورد تحسین میهمانان این مراسم قرار گرفت.
خبر خوبی که در همین ساعات میانی روز به این خانه رسید راهیابی نمایش قاصدک (اثری از گروه تئاتر همدم) به مرحله‌ی نهایی هشتمین جشنواره‌ی منطقه‌ای تئاتر معلولین خلیج فارس بود که با موجی از شادمانی و خوشحالی فرزندان هنرمند این رشته‌ی محبوب همراه بود. شنیدن این خبر مسرتبخش در روز جهانی معلولان حاوی پیامی مهم برای استمرار راهی بود که اهالی تئاتر این خانه تاکنون و پس از تمرینات مداوم و طولانی پیموده‌اند.
در پایان روز نیز همچنان بازدیدهای و شادباش‌ها ادامه داشت. در راس بازدیدهای پایانی این روز می‌توان به دیدار سید محمد رضا هاشمی (فرماندار مشهد) اشاره کرد که در صدر هیاتی از همکاران دولتی‌اش وارد موسسه شد و در اولین بخش از دیدارش از کارگاه گلیم‌بافی موسسه، آخرین رج گلیم معصومه احمدی (هنرمند گلیم‌باف موسسه) را قیچی زد و در ادامه در سخنانی کوتاه گفت: «باید روز جهانی معلولان را به این فرزندان کوشا و با اراده صمیمانه تبریک گفت چرا که آنها مشغول کارآفرینی و تلاش همیشگی هستند و با وجدان کاری خاصی که دارند درسهای بزرگی برای همه‌ی ما دارند.»
فرماندار مشهد ادامه داد: «این روزها و در جریان ثبت نام از کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی هستیم و بالطبع کارهای زیادی داریم اما حیفم آمد در جمع خودمانی فرزندان عزیزم قرار نگیرم. همدم نماد توانایی و شخصیت والای فرزندان به ظاهر معلول شهرمان است. آنها را نباید تنها گذاشت و نه تنها در روز جهانی معلولان بلکه باید در هر فرصتی به دیدنشان آمد و قدر بودن با آنها را دانست. من در اولین فرصت همراه با استاندار محترم دوباره به دیدن این فرزندان هنرمند و توانا برخواهم گشت.امیدوارم بتوانیم گرهی از مشکلات آنها برداریم و روزهای شادی را برایشان رقم بزنیم.»
حیدر مرادی (مدیر امور سینمایی حوزه هنری خراسان رضوی) نیز به همراه همکاران سینمایی‌اش یکی دیگر ازمیهمانان موسسه بود که با حوصله‌ی خاصی تمام بخش‌های موسسه را بازدید کرد و ضمن تبریک روز جهانی معولان گفت: «امروز به اندازه‌ی یک دوره تحصیلات تکمیلی آموزنده و پر تجربه بود؛ باید از همه‌ی خادمین همدم تشکر کرد که با صبوری و مخهربانی خاصی از 400فرزند عزیز و توانمندشان نگهداری می‌کنند و فضایی مثل خانه‌ی واقعی برایشان مهیا کرده‌اند.»
در پایان این روز مهم در تقویم جهانی، خادمین و جمعی از فرزندان هنرمند و توانای موسسه، همراه با دکتر محمدرضا پوریوسف (مدیرکل بهزیستی استان) و محسن مروی (رییس اداره‌ی بهزیستی شهرستان مشهد) که در کل بازدیدهای عصر روز جهانی معلولان همراه میهمانان موسسه بودند، در جشنی که به مناسبت همین روز در تالار همدم برگزار شد، شرکت کردند.
تاريخ:  ۱۳۹۸/۹/۱۳ به اشتراک گذاشتن این خبر :    
 


معرفی این خبر به دوستان


نظرات
نقدی موجود نیست
نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org


طراحی، توسعه و بهینه سازی سایت (سئو): سینام - ایرسئو