موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
  0   انتخاب زبان: English  
امروز: چهارشنبه ۱۳۹۹ سيزدهم فروردين

شاهنامه‌پژوه نامی ایران، میهمان همدم
 
 استاد جلال خالقی مطلق؛ ادیب، پژوهشگر  و شاهنامه پژوه ایرانی در صبح با طراوت و بارانی یکی از واپسین روزهای پاییز، با فرزندان و کارکنان توانبخشی همدم دیدار کرد. 
به گزارش روابط عمومی موسسه‌ی خیریه‌ی همدم، صبح بیست و هفتمین روز آذرماه ۹۸، به لطف و هماهنگی مدیران بنیاد فردوسی مشهد، دکتر جلال خالقی مطلق که ریاست افتخاری این بنیاد را نیز عهده‌دار است، به همراه جمعی از اساتید دانشگاه و همکاران، به منظور احوالپرسی و همدلی با فرزندان همدم، به این موسسه‌ی خیریه آمد و ساعاتی را در جمع اهالی آن گذراند.
جلال خالقی مطلق در ابتدای حضور در مؤسسه همدم گفت: «خدمتی که شما برای این قشر از جامعه انجام می‌دهید، بی‌نظیر است و این از خودگذشتگی نه تنها برای خود، که برای همه‌ی جامعه است. بچه‌های بی‌سرپرست در همه جای دنیا احتیاج به رسیدگی دارند. نه تنها در ایران، که در بسیاری از کشورها جوشش و پشتیبانی کار خیر از سمت مردم است، بدون حمایت دولت و این بسیار پسندیده است. کسانی که توفیق دیدار از همدم و موسسات نظیر همدم را پیدا می‌کنند با دیدن توانمندی این بچه‌ها سرذوق می‌آیند".
 بعد از گفتگو با مسئولین همدم، دکتر خالقی مطلق از فرزندان سرای مهر دیدن کرد. دیداری مهربانانه و از جنس شعر و شعور. در ادامه، دیداری نیز از بخش مدرسه و فرزندان تربیت‌پذیر مؤسسه صورت گرفت.
دکتر آرش اکبری مفاخر، عضو هیئت علمی بنیاد فردوسی توس که چندی است آموزش و داستان‌خوانی شاهنامه را با فرزندان توانبخشی همدم آغاز کرده است، در این دیدار حضور داشت و همراه با استادخالقی مطلق از کارگاه‌های توانمندسازی این مجموعه دیدن کرد. 
چبازدید از کارگاه گلیم‌بافی و کارگاه قلم‌زنی از دیگر بخش‌های این بازدید بود.  خالقی مطلق در کارگاه قلمزنی، با دختران هنرمند همدم برای دقایقی هم‌یار شد و همراه با آنان بخش کوچکی از چهره‌ی شاعر بزرگ ایران، فردوسی نامدار را قلم زد و گفت: «من امروز به اندازه‌ی خواندن شاهنامه از دیدن کارهای شما لذت بردم».
فرزندان مهربان همدم نیز، تابلوی قلم‌زنی بنیاد فردوسی و گلیمی از دلبافته‌های خود را به رسم یادبود به فخر ادبیات پژوهشی کشور هدیه کردند.
در پایان این دیدار استاد بزرگ و پژوهشگر شاهنامه پژوه، جلال خالقی مطلق خطاب به مسئولین از حس و حالش از این بازدید و دیدار با دختران بی‌سرپرست همدم چنین گفت: 
" از صمیم قلبم می‌گویم که امروز یکی از بهترین روزهای زندگی من بود که با این بچه‌ها آشنا شدم و ذوق و شوق و هنرشان را دیدم و کسانی که به این بچه‌ها خدمت می‌کنند باید از خود گذشته باشند که می‌توانند زندگیشان را این چنین وقف این بچه‌ها بکنند. این کوشش‌ها شاید در این دنیا دیده نشود اما در آن دنیا قطعا اجری بزرگ خواهند داشت."
در پایان خبر، لازم به یادآوری‌است که؛ مهمترین دستاورد جلال خالقی مطلق تصحیح شاهنامه فردوسی است که در هشت دفتر طی سالهای۱۳۶۶ تا ۱۳۸۶ در نیویورک انتشار یافت. تصحیح شاهنامه‌ی فردوسی حاصل قریب چهل سال کار مدام استاد خالقی مطلق در گردآوری و بررسی کهن‌ترین دست‌نویس‌های شاهنامه و مقابله‌ی آنها با پیروی از روش‌های جدید تصحیح متون فارسی است.
تاريخ:  ۱۳۹۸/۹/۳۰ به اشتراک گذاشتن این خبر :    
 


معرفی این خبر به دوستان


نظرات
نقدی موجود نیست
نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org


طراحی، توسعه و بهینه سازی سایت (سئو): سینام - ایرسئو