موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
  0   انتخاب زبان: English  
امروز: چهارشنبه ۱۳۹۹ سيزدهم فروردين

مدیران ارشد بهزیستی کشور در بازدید از همدم؛
 
با دیدن همدم، خستگی از تنِ ما  به‌در شد!
 
مدیران ارشد سازمان بهزیستی کشور، ضمن بازدید از همدم، فعهالیتهای این موسسه‌ی خیریه را عالی و خلاقانه و روبه‌رشد توصیف کردند.
به گزارش روابط عمومی موسسه‌ی خیریه‌ی همدم دکتر وحید قبادی دانا (معاون وزیر و رییس سازمان بهزیستی کشور) و دکتر محمد نفریه (معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور) روز شنبه 19 بهمن 1398 از بخش‌های مختلف همدم بازدید و هر یک از آنها با بیان نظر کارشناسی خود، خادمین موسسه را به سوی روزهای بهتر در ماههای پایانی سال، راهنمایی و تشویق کردند.
در ابتدای این بازدیدهای مهم،  دکتر قبادی دانا در جمع خبرنگاران رسانه‌های جمعی، ضمن تبریک ایام‌الله دهه‌ی فجر، گفت: «امروز، شاهد علم‌آموزی و تلاش فرزندان خانواده‌ی بهزیستی در راهِ اندوختن دانش و فراگیری فنون جدید و به‌روز هستیم. ما در این زمینه به دقت پیگیر حل مشکلات افراد دارای معلولیت جهت حضور در دانشگاه هستیم. ما دنبال این هستیم که  تلفیق اجتماعی صورت بگیرد و هدف ما این است که هر فرد دارای معلولیت در دانشگاه دلخواهش حضور پیدا کند. باید شرایطی فراهم شود که معلولین عزیز بتوانند در کنار سایر افراد درس بخوانند تا شاهد رشد علمی آنها باشیم.»
وی در حالی که از تندیس بشقاب مسی منقش به لوگوی سازمان بهزیستی رونمایی می‌کرد، خطاب به دختران هنرمند کارگاه قلمزنی موسسه گفت: «فرزندان هنرمند و با اراده‌ی عزیزم، باید هم به شما و هم به مربیان و هم به هیات مدیره‌ی همدم تبریک بگویم. در واقع تولید این آثار و محصولات هنرمندانه و خلاقانه‌ی شما، هدف سازمان بهزیستی است و ما امیدواریم همه‌ی فرزندان بهزیستی در کل کشور، تا این درجه توانمند شوند.»
وی ادامه داد: «در کنار فرزندان ساکن در خیریه‌های کشور، به دنبال این هستیم که یکایک معلولین عزیز کشورمان به یک زندگی مستقل همراه با شان و منزلت اجتماعی و مشارکت موثر اجتماعی در جامعه یا در خانواده، برسند.»
در ادامه‌ی این بازدیدهای تخصصی، دکتر محمد نفریه (معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور) که با دقت خاصی از تمام کارگاه‌ها و خوابگاه‌های موسسه دیدن می‌کرد، گفت: «با توجه به شغل بنده که سالهاست خادم بهزیستی هستم باید با افتخار عرض کنم، امروز با دیدن همدم خستگی از تن ما به در شد. در این چند ساعت گذشته، ترکیبی از اقدامات مختلف و پیشرو در قلمرو توانبخشی مشاهده کردم. خدمات مخصوص و برنامه‌ریزی فراخور حال برای همه‌ی بچه‌ها، در همدم مشهود است.»
وی ضمن حضور در خانه‌های کوچک پناهگاهی موسسه گفت: «متاسفانه اکثر خیریه‌های کشور در مقابل روش‌های جدید توانبخشی خصوصا در زمینه خانه های کوچک، مقاومت می‌کنند؛ مدیران همدم نه تنها مقاومت نکرده اند بلکه مشتاقانه می‌خواهند این مسیر را ادامه دهند. هوش بالای هیات امنا، هیات مدیره و همه‌ی خادمین این مجموعه ستودنی است.»
دکتر نفریه ادامه داد: «بهزیستی بیشتر از 95 درصد از وظایفش را به خیریه ها و نهادهای مردم‌نهاد واگذار کرده‌است. این نشان می‌دهد که صاحبان سازمان بهزیستی خود مردم هستند. کمتر سازمانی در کشور اینچنین با مردم گره خورده است که در تمام شئونش مردم حضور داشته‌باشند. من به مردم خوب ایران و خصوصا مشهدی‌های نازنین میگویم که سازمان بهزیستی سازمان شماست. موسساتی مثل همدم هم متعلق به شماست ومال دولت نیست. موفقیتهایی که در اینجا مشاهده می‌شود و حال خوب بچه‌هایش دقیقا به این مساله برمی‌گردد. این کار یک کار مردمی است و اگر در زمینه‌های دیگر هم مثل بهزیستی با مردم تعامل می‌کردیم، قطعا کارمان در حوزه‌ی سیاست و اقتصاد همبهتر می‌بود.»
معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشورمان در پیامی به دولتمردان و مسئولین استانی نیز گفت: «مسئولین باید بیایند و فعالیتهای همدم را ببینند و متوجه باشند که مردم قدم خودشان را به خوبی برداشته‌اند وحال نوبت آنهاست که بسوی مردم قدم بردارند. من تاکید می‌کنم که یکی از الگوهای خوب همکاری صمیمانه مردم و حکومت بهزیستی و خیریه هایی مثل همدم است. پس بد نیست به مردم اطمینان کنیم و کار خودشان را به خودشان بسپاریم.»
او در پایان اظهار امیدواری کرد: «نیت خیری که من در همدم و خادمینش مشاهده کردم باعث می‌شود کار و خدمت هر روز بهتر از گذشته و رو به گسترش باشد. در همدم، کارصحیح و اصولی رو به رشد است و به نظر می‌آید کار درست را درست انجام می‌دهند. امیدواریم ارتباطات بسیار نزدیکتری بین سازمان بهزیستی کشوری با همدم برقرار شود.»
 
تاريخ:  ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ به اشتراک گذاشتن این خبر :    
 


معرفی این خبر به دوستان


نظرات
نقدی موجود نیست
نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org


طراحی، توسعه و بهینه سازی سایت (سئو): سینام - ایرسئو