موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
انتخاب زبان: انگلیسی     0
امروز: سه شنبه ۱۳۹۹ سي دي

تجلی پیوند بین کتاب‌ و همدم
 
در حرکتی خلاقانه و خیرخواهانه، اتفاق افتاد؛ 


عابس قدسی (مدیر کافه کتاب مشهد) در دردیدار با خادمین همدم گفت: « همدم برای کتاب‌دوستان و کتاب‌خوان‌های مشهدی، اهمیت زیادی دارد.»
به گزارش روابط عمومی موسسه‌ی خیریه‌ی همدم، مدیر کافه کتاب مشهد و جمعی از همکاران ایشان، به مناسبت روز دختر و گرامیداشت دهه‌ی کرامت ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی، با خادمین موسسه دیدار کردند و پیام محبت‌آمیز جمعیت کتاب‌خوان مشهد را به اهالی این خانه رساندند.
در این دیدار فرهنگی که در ساعات اداری چهارشنبه چهارم تیرماه 1399 در دفتر مدیر عامل همدم صورت گرفت، هر یک از طرفین به اهمیت جویاشدن مردم و مسئولین از احوال کم‌توانان، به‌ویژه در روزهای پر از تنهایی  400 دختر بی‌سرپرست همدم به خاطر شیوع ویروس کرونا، تاکید کردند.
خانم دکتر حجت دراین خصوص گفت: «از اوایل اسفند 98 تاکنون و به جهت رعایت سلامت و امنیت فرزندان‌مان، محدودیت‌های جدی و پیگیری را رعایت کرده‌ایم که می‌توان به لغو بازدیدهای مردمی، لغو مراسمات همگانی در تالار موسسه و... اشاره کرد که هرچند باعث افزایش سلامت اهالی این خانه شده اما متاسفانه به دلیل عدم مراجعه‌ی خیرین، بر وضعیت مالی موسسه اثر منفی داشته است. امیدواریم به لطف خدا و هم‌اندیشی مدیران فرهنگی بخش خصوصی شهرمان همچون کافه کتاب مشهد، فرصت‌های جدیدی خلق و از این مرحله به سلامت عبور کنیم.»
عابس قدسی (مدیر کافه کتاب مشهد) نیز گفت: «ما بنا بر مسئولیت‌های اجتماعی که برعهده داریم در زمان محدودیت‌های بوجود آمده بخاطر شیوع ویروس کرونا، به این فکر افتادیم که کمکی هرچند کوچک به شناسایی همدم در میان اهالی کتابخوان و فرهنگ‌دوست مشهد کنیم و در همین راستا، یکی از نقاشیای علی میری (نقاش مشهدی) را به پازل‌های مختلفی تقسیم کردیم و از مردم و هنرمندان مشهدی خواستیم در رنگ‌آمیزی این اثر، مشارکت کنند. در نهایت حدود 300 نفر از مراجعه‌کنندگان به کافه کتاب، در این طرح شرکت کردند و 4 پازل نیز توسط 4 نفر از دختران هنرمند همدم رنگ‌آمیزی شد و پس از تکمل به مزایده گذاشته شد.»
وی افزود: «این طرح، آورده‌ی مالی بسزایی برای همدم نداشت اما از این لحاظ که جمعی از کتاب‌خوان‌های مشهدی در آن شرکت کردند در نوع خود بی‌نظیر بود. اهالی کتاب‌خوان شهرمان ضمن آشنایی بیشتر با همدم به فکر نیازها و مشکلات 400 دختر موسسه افتادند و امیدواریم پس از اتمام محدودیت‌های کنونی، دید و بازدیدهای فرهنگی کتاب‌دوستان مشهدی با همدم بیشتر شود.»
در پایان این بازدید، تابلوی رنگ‌آمیزی شده‌ی علی میری  و وجه جمع‌آوری شده، به فرزندان همدم اهدا شد.
 
تاريخ:  ۱۳۹۹/۴/۵ به اشتراک گذاشتن این خبر :    
 


معرفی این خبر به دوستان


نظرات
نقدی موجود نیست
نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org