موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
انتخاب زبان: انگلیسی     0
امروز: چهارشنبه ۱۴۰۰ بيست و ششم خرداد

فطر، عید نیکان و پاکان است
 


عید می‌آید و ما چشم به‌راهیم ای دوست
عید، با مهر تو و شادی همدم، نیکوست!

امسال، ماه مبارک رمضان، با دومین ماه بهار طبیعت، تقریبا همراه و همزمان بود... با اردیبهشتی که باران‌های قشنگش، امید و نشاط را به دلهای مشتاقان بازآورد و برکات ماه رمضان را کاملتر کرد.
اردیبهشت به نیمه‌ی دوم رسیده‌است و ماه رمضان دارد دهه‌ی سومش را دنبال می‌کند و از همین حالا بوی عید سعید فطر، همراه شکوفه‌ی گل‌‌های محمدی وگلهای شقایق، همه جا به مشام می‌رسد.
رمضان دارد تمام می‌شود، اما سفره‌ی احسان و اکرام، همچان باز است.
و سوال همیشگی این است که: از این سفره‌ی باشکوه و مغتنم، چه توشه‌ای برگرفتیم؟  
رمضان، اگر برود و بی‌توشه بگذریم... اگر برود و حضورش را حس نکنیم... اگر برود و اشاره‌های روشنش را به محبت و احسان و امید و همسفرگی و همدلی و همراهی  درنیابیم، آنوقت درست مثل این خواهد بود که کاروانی بیاید بارش لبخند و امید وعشق و  زندگی و رفاقت و راستی و دوستی و بخشندگی و زندگی باشد و ما متوجه حضور و عبورش نشویم... و تنها وقتی بفهمیم که ردپایی از کاروان مانده و خاکستری از آتشی گرمابخش که خدای‌نخواسته هیچ اثری از آن به دلهای سرد ما نرسیده است.
اما نه... رمضان برای ما که یک‌سال تمام چشم‌به‌راهش بودیم، بی‌خبر نمی‌گذرد. رمضان آمد با همه احساس و عاطفه و بزرگی و تاثیرش... و حالا دارد می‌رود با دست‌های بخشنده و چشمهای محبت‌بار مردم که بدرقه‌اش می‌کنند و اطمینان خاطر می‌دهند که پیام رمضان را گرفته‌اند؛
پیام رمضان به ما این است که: در همدم... در جایی که خدا، در جمع فرشته‌های کوچک و امیدوار  و چشم‌به‌راهش نشسته تا از بهترین بندگانش که شما باشید، پذیرایی و میزبانی کند، سفره‌ی عشق و احسان همچنان باز خواهد ماند. این سفره‌ی باز، مثل دریچه‌ای است به سوی نور، به سوی آسمان و بهشت ابدی... این سفره، دارد همه‌ی ما را به گردآمدن و بهره‌بردن دعوت می‌کند.
پایان بهار قرآن و فرارسیدن عید سعید فطر؛ جشن بخشندگی و بندگی را، از هم‌اینک به یکایک شما همشهریان خیراندیش تبریک می‌گوییم و برایتان روز‌هایی سرشار از نعمت و محبت به بندگان نیازمند خداوند، آرزو داریم.
 

تاريخ:  ۱۴۰۰/۲/۱۸ به اشتراک گذاشتن این خبر :    
 


معرفی این خبر به دوستان


نظرات
نقدی موجود نیست
نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org