موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
انتخاب زبان: انگلیسی     0
امروز: چهارشنبه ۱۴۰۰ بيست و ششم خرداد

مدیران همدم، به دیدار مدیر سازمان بهزیستی شهرستان مشهد رفتند
 
یک دیدار صمیمانه و چند نکته‌ی همدمانه


 در یکی از روزهای اواخر اردیبهشت 400، بعد از هماهنگی، فرصت و موقعیت مناسب نصیب شد و جمعی از مدیران موسسه، در حاشیه‌ی میدان عدل خمینی و در محل کار، به دیدار مدیر اداره‌ی بهزیستی شهرستان مشهد یعنی جناب آقای مهدی نخعی رفتند.
بهانه‌ی این دیدار، احوالپرسی و تبریک بود از سوی مدیران یک موسسه‌ی توانبخشی به یکی از مدیران بالادستی سازمان بهزیستی که اخیرا به سمت جدید یعنی مدیریت بهزیستی شهرستان مشهد منصوب شده‌است. خانم دکتر حجت و آقایان شیرازی‌نیا، کمردین‌زاده و سپاهی لایین؛ به ترتیب مدیرعامل، مدیر موسسه، مدیر نیروی انسانی و مدیر روابط عمومی، در این دیدار حاضر بودند.
خلاصه‌ی گزارش این دیدار در یک خط، چنین است که: این دیدار، به‌واقع دیداری دوستانه و صمیمانه و همدمانه  و آموزنده و سازنده بود.
از جمله نکات مهم این دیدار، می‌شود به این موارد اشاره کرد:
فضای دیدار، بی‌ریا و خودمانی و به‌دور از تعارف بود. خوشبختانه، نه اتاق آقای مدیر از آن میز و صندلی‌های سلطنتی فاخر و هزینه‌بر داشت، و نه میهمانان خیلی به آب و آتش زده بودند برای تهیه‌ی دسته‌گل و هدیه‌ی آنچنانی که متاسفانه معمول ادارات و انتصابات مملکت ماست؛ هدیه‌ی همدم، به مدیر جدید بهزیستی مشهد که پیشتر هم سابقه‌ی حضور دراین سمت را داشته، یک تابلوی ساده و زیبا بود از آثار قلم‌زنی دختران همدم، به همراه یک شماره از فصلنامه‌ی بهاری این موسسه که جناب نخعی با محبت و خوشرویی پذیرفت.
نکته‌ی دیگر اینکه، آقای مدیر که رئیس روابط عمومی بهزیستی مشهد را هم در کنار داشت،  با میهمانانش خیلی آرام و بانشاط و بی‌تکلف سخن گفت. چنان که گویی دوستانی صمیمی، پس از چندی یکدیگر را دیده باشند و این البته واقعیت بود؛ واقعیت این است که مدیران همدم، اغلب همکاران سابق آقای نخعی بوده‌اند. اما نکته‌ی مهم، داشتن خاطره‌ی خوش از یک همکار سابق و اشتیاق برای دیدار دوباره‌ی اوست. منظور این است که تعامل و مهربانی و شفافیت و حسن خلق آقای نخعی، همکاران سابق را با کلی خاطرات خوب به اتاقش کشانده بود و دیدار دوباره هم سرشار بود از تجدید خاطره و حس‌های خوب. این نکته خیلی مهم است که بدانیم هر دوره‌ای سرانجام تمام می‌شود اما داشتن خاطره‌ی خوب از دوران کار و همکاری با یک انسان، درس‌ها و لذات و برکاتی دارد که هرگز تمام شدنی نیست.  
نکته‌ی بعد اینکه، آقای نخعی گفت: خیلی‌ها دراین ایام برای دیدار و تبریک آمده‌اند، ولی من دلتنگ همدمی‌ها بودم و نمی‌توانم حقیقت احساسم را کتمان کنم که از نظر من، همدم با بقیه‌ی موسسات فرق‌های مهم دارد. کلاس مدیریت و کار در همدم، بالا و آموزنده و ارزشمند است.  
صدالبته که سخنان جناب نخعی دل ما همدمی‌ها را گرم کرد و خدا را بابت دیده‌شدن تلاش‌های مخلصانه‌ی همکاران همدم، سپاس گفتیم.
درضمن این دیدار، میزبان و میهمانان پیرامون مسایل و چشم‌اندازهای کار اداره‌ی بهزیستی و موسسات خیریه مشهد مقدس سخن بسیار گفتند و از جمله این‌که خانم دکتر حجت درباره‌ی شرایط نگهداری فرزندان همدم در دوران گسترش کرونا، نیازهایشان  و اقدامات انجام گرفته در یکساله‌ی اخیر، توضیحات مبسوطی ارایه کرد.
این دیدار، گفتنی‌های جالب دیگر هم داشت که شاید در فرصت و مناسبت‌های دیگر بازگویشان ‌کنیم.
عجالتا برای جناب مهدی نخعی عزیز و همکاران پرتلاشش در اداره‌ی بهزیستی مشهد، آرزوی توفیق و تعالی بیشتر داریم.
تاريخ:  ۱۴۰۰/۲/۳۰ به اشتراک گذاشتن این خبر :    
 


معرفی این خبر به دوستان


نظرات
نقدی موجود نیست
نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org