موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
انتخاب زبان: انگلیسی     0
امروز: يكشنبه ۱۴۰۰ سوم بهمن

معاون دادستان مشهد، شریک لحظه‌های ناب اهالی همدم شد؛
 
در همدم، کرامت فرزندان بی‌سرپرست، به‌خوبی حفظ می‌شود
 
معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی گفت: «همدم، نمره‌ی قابل قبولی دارد. در اینجا کرامت فرزندان بی‌سرپرست به خوبی حفظ می‌شود.»
به گزارش روابط عمومی موسسه‌ی توانبخشی همدم، نیره عابدین زاده (معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی) روز پنجشنبه هجدهم آذر 1400 با حضور در موسسه‌ی خیریه‌ی همدم، ساعت‌ها با فرزندان بی‌سرپرست این موسسه‌ی خیریه هم‌صحبت و از نزدیک با زندگی، مشکلات و آرزوهای اهالی این خانه آشنا شد.
معاون دادستان مشهد در ابتدای دیدارش از همدم گفت: «امروز به واسطه‌ی حضور در هفته‌ی جهانی گرامیداشت معلولان و همچنین قرار گرفتن در آستانه‌ی روز پرستار، افتخار حضور در میان بچه‌های عزیز همدم و پرستاران مهربان آنها را پیدا کردم. ما در دادستانی مرکز خراسان رضوی به عنوان مدعی‌العموم وظیفه داریم جویای حال و احوال بچه‌ها و نحوه‌ی توانمندسازی و احیانا مشکلات آنها باشیم.»
بازدید خانم عابدین زاده از سرای مهر آغاز شد. او در این بخش به مادریاران همدم رو کرد و گفت: «شما بانوان فداکار و عاشق، لحظات عارفانه‌ای را تجربه می‌کنید، لحظاتی که شما در دل شب و تنهایی، هوای این بچه‌ها را دارید، به آنها دارو می‌دهید و دردهای آنها را با دست محبتی که به سرشان می‌کشید، کم می‌کنید. آن لحظات ناب، خود خداوند شاهد رفتارفداکارانه و عارفانه‌ی شماست. لطفا برای ما در همان لحظات دعا کنید.»
وی پس از سرکشی دقیق از یکایک 60 فرزند ساکن سرای مهر، با اهدای شاخه‌های گل به مادریاران این بخش، مجددا از آنها تقدیر و تشکر کرد.
کارگاههای گلسازی، قلم‌زنی روی مس، ملیله کاغذی و گلیم‌بافی مقاصد بعدی بانوی اول دستگاه قضای استان بود. وی نه در کسوت یک قاضی بلکه همچون مادری مهربان حال و احوال تک تک بچه‌ها را با حوصله جویا می‌شد و با لبخند و محبتی خاص آنها را به کار و توانمند سازی‌شان دلخوش و دلگرم می‌ساخت.
معاون دادستان مشهد در کارگاه گلیم‌بافی پس از قیچی کردن رج آخر گلیم بافته شده توسط معصومه، گفت: «اینجا فراتر از یک آسایشگاه نگهداری معلولان است چرا که من علاقه و توانمندی هنری را در چهره‌های این بچه‌ها می‌بینم و این بسیار ارزشمند است. من امروز خوشحالم که همدم مامن امنی برای 400 دختر بی‌سرپرست جامعه درست کرده و باید از اعضای هیئت امنا، هیئت مدیره و مدیر عامل آن صمیمانه تشکر کنم که خیرخواهی‌شان را نسبت به این قشر مظلوم جامعه به خوبی به انجام رسانده‌اند.»
وی ضمن تشکر از مردم خیرخواه مشهد و ایران، گفت: «در هر کار خیری، افراد خیر و مردم مهربان کشورمان نیز حضور دارند و حتی بیشتر اوقات آنها کمبودها و کاستی‌های مسئولان را جبران می‌کنند. من می‌خواهم به خیرین عزیز کشورمان بگویم که ما در دادستانی خراسان رضوی در کنار سایر ارگانهای نظارتی، ضمن تشکر و قدردانی از مشارکت شما عزیزان که علاقمند به تامین و تقویت نشاط در زندگی فرزندان همدم هستید، واریزی‌ها و وجوهات شرعی شما را تا جایی که به دست مستحقش برسد رصد می‌کنیم و از این بابت به شما اطمینان خاطر می‌دهیم که عطایا و هدایای شما، خرج بچه‌ها و نیازهای آنها شود.»
وی در پایان دیدارش با هالی این خانه، ضمن اهدای دسته گل و لوح تقدیر به دو نفر از پرستاران نمونه‌ی همدم، در جواب این سوال خبرنگار موسسه که  شما در این بازدید چه نمره‌ای به همدم می‌دهید گفت: « همدم، نمره‌ی قابل قبولی دارد. با شادمانی و شکرگزاری ازخداوند منان، باید به مردم عزیز کشورمان بگویم بنده به عنوان مدعی‌العموم و نماینده‌ی همه ‎ی شما عزیزان شاهد بودم در این موسسه کرامت فرزندان بی‌سرپرست، به خوبی حفظ می‌شود. باید این را هم اضافه کنم: کارخیر و خداپسندانه بدون حضور همیشگی مسئولین دولتی و خیرین عزیز معنی پیدا نمی‌کند و لازم است که روند خوب امروز، همیشگی و مداوم باشد.»
 
 
 
تاريخ:  ۱۴۰۰/۹/۲۰ به اشتراک گذاشتن این خبر :    
 


معرفی این خبر به دوستان


نظرات
نقدی موجود نیست
نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org