موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
انتخاب زبان: انگلیسی     0
امروز: پنجشنبه ۱۴۰۱ بيست مرداد

عصری روشن، در آستانه‌ی یلدا
 
 جمعی از مدیران استانی و کشوری، با اهالی همدم دیدار کردند؛
سرپرست فرمانداری مشهد گفت دولت به تنهایی نمی‌تواند مشکلات افراد آسیب‌پذیر را حل کند و در این خصوص ما به موسساتی مثل همدم نیازمندیم.
به گزارش روابط عمومی موسسه‌ی خیریه‌ی توانبخشی همدم جمعی از مدیران بهزیستی کشوری و استانی، مدیران نهادهای دولتی، خیرین، نوعروسان و تازه‌دامادهای عضو سازمان بهزیستی خراسان رضوی و مدیران و خادمین همدم در آیین اهدای 500 جهیزیه به افراد نیازمند که در تالار همدم برگزار شد  شرکت و در حاشیه‌ی این مراسم از بخش‌های مختلف موسسه نیز دیدن کردند. آنان در ضمن دیدارشان، نسبت به اقدامات صورت گرفته در کارگاههای این موسسه، لب به تحسین گشودند.
در ابتدای این رشته بازدیدها که عصر بیست و نهم آذر 1400 صورت گرفت، سید حمید موسوی (سرپرست فرمانداری مشهد) از بخش‌های مختلف همدم دیدن کرد و با فعالیتهای هنری و توانبخشی اهالی این خانه آشنا شد.
وی پس از این دیدار گفت: «همدم یکی از موسسات بی‌نظیری است که توانسته خدمات ویژه‌ای به افراد نیازمند ارائه کند و این بسیار جای تقدیر و تشکر دارد.  اینجا صرفا محل نگهداری جمعی از بچه‌ها نیست بلکه کارهای متنوع و موثری در حال انجام است؛ بعضی بچه‌ها از توانمندی کم و بعضی از توانمندی بیشتری برخوردارند اما هر دو گروه تحت نظر مربیان‌شان هم نگهداری و هم به بهترین شیوه توانبخشی می‌شوند که می‌بایست از دوستان‌مان در بخش هیات امنا، هیات مدیره، مدیرعامل و مربیان و خیرین عزیز بابت روشن نگه‌داشتن چراغ این خانه‌ی امن و با نشاط، سپاسگزاری کنیم.»
وی ضمن برشمردن مشکلات عدیده‌ای که افراد جامعه هدف بهزیستی درگیر آن هستند، گفت: «دولت به تنهایی نمی‌تواند مشکلات افراد آسیب‌پذیر را حل کند و ما به موسساتی مثل همدم نیازمندیم. البته ما باید اینگونه موسسات را تقویت و مشکلاتشان را کم کنیم. امروز اعلام می‌کنیم فرمانداری مشهد آماده‌ی هرگونه همکاری و خدمت به خادمین همدم است تا به امید خدا زندگی 400 دختر معصوم شهرمان همچنان بانشاط ادامه ‌داشته‌باشد.»
در ادامه‌، بچه‌های همدم میزبان امیر حسین عرب‌زاده (سرپرست مرکز مشارکت‌های مردمی، موسسات غیر دولتی و توانمندسازی سازمان بهزیستی کشور) بودند.
وی ضمن دریافت دسته‌گلی از فریده (دخترهنرمند و ویلچرنشین موسسه) گفت: «شما بچه‌های هنرمند حق زیادی به گردن ما دارید. ما افتخار می‌کنیم به شما خدمت کنیم و امیدواریم خداوند این خدمات را از ما قبول کند.»
وی خاطر نشان کرد: «نگهداری از فرزندان بی‌سرپرستی که معلولیت جسمی و ذهنی نیز داشته باشند کاری سخت است و قطعا باید نیروی عشق در کار باشد تا بتوان این مسیر را ادامه داد. ما امیدواریم به کمک مدیران موسساتی چون همدم و خیرین خوب و بزرگواری که در این استان و شهر مقدس مشهد فعال‌اند، مسیر این حرکات خداپسندانه همچنان رو به جلو باشد.»
در نهایت حاج محمد فولاد (مدیرعامل بنیاد آبشار عاطفه‌ها) نیز از همدم دیدن کرد. او ابتدا به سرای مهر رفت و با زینب و سایر بچه‌هایی که زندگی‌شان روی تخت‌های این بخش است آشنا شد. سپس در کارگاه گل‌سازی، سبد گلی ساخت دست بچه‌های این کارگاه را از آنها هدیه گرفت.
آقای فولاد در پایان دیدارش گفت: «امروز شاهد فعالیتهای خاصی بودم که زیر نظر مدیریت توانمند خانم دکتر حجت صورت می‌گیرد. درایت ایشان و سپس خلوص نیت و صداقت در کار مربیان همدم، نتایجی شگفت‌انگیز بوجود آورده است. امیدواریم زیر سایه‌ی امام رضا (ع) باشید و همچنان در این مسیر مبارک گام بردارید.»
ناگفته نماند که در این دیدارها دکتر زهرا حجت (مدیر عامل) نیز همراه بازدیدکنندگان و میهمانان همدم بود و در هر یک از بخش‌ها و کارگاهها، پیرامون فعالیتهای انجام گرفته و مشکلات خاصی که گریبانگیر مددجویان همدم است، توضیحاتی ارائه می‌کرد.
 
 
 
تاريخ:  ۱۴۰۰/۹/۳۰ به اشتراک گذاشتن این خبر :    
 


معرفی این خبر به دوستان


نظرات
نقدی موجود نیست
نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org