موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
انتخاب زبان: انگلیسی     0
امروز: چهارشنبه ۱۴۰۱ پانزدهم تير

زهرا؛ زنی که باید از او آموخت...
 
شهادت حضرت فاطمه (س) تسلیت باد؛
پنجشنبه شانزدهم دی ماه 1400 مصادف با سوم جمادی الثانی 1443 و ششم ژانویه 2022؛ سال‌روز شهادت حضرت فاطمه‌ی زهرا سلام الله علیهاست. این روز برای همه‌ی جهانیان، مخصوصا ملت ایران و به‌ویژه برای ما اهالی همدم، روز ویژه‌ای ا‌ست. روزی که اگرچه در شعله‌ی سوگ شهادت حضرت زهرا - دختر پیامبرمان- می‌سوزیم، اما ازاین مجال، نکات بی‌شماری در باب مهرورزی، یاری و بزرگواری می‌آموزیم. 
آنچه از آموزه‌های دینی و کتب گذشته به ما رسیده، این است که حضرت زهرا نماد فداکاری و بردباری و آزادگی است. دختری که از بس مهربان است، مادر پدرش حضرت محمد(ص) نام دارد. همسری که از بس همدل و همراه است، تکیه‌گاه و رازدار همسرش امام علی (ع) است و مادری که زینب و حسن و حسین را در دامانش پرورش داده‌است. آیا بیش از این و به این اختصار می‌توان برای بزرگواری و کرامت یک زن، سند نشان داد و آیا می‌شود فاطمه را دوست نداشت و در سوگش اشک ماتم نریخت؟
 در مجد و شرف یكه و تنها هستی
در فخر تو بس، ام ابیها هستی
مریم كه مقدس شده، یک عیسی داشت
تو مادر یازده مسیحا هستی....
این‌طور به نظر می‌رسد که وقتی خداوند زن را آفرید، خواست که او نمایندگی تام‌الاختیارش بر روی زمین باشد. این نمایندگی بر انجام سه‌ ماموریت تکیه و تاکید داشت؛ آفریدن، مهرورزیدن و رنج کشیدن و حضرت فاطمه (س)، نمادی ازاین سه ویژگی مهم است و بر پیروانش واجب است که همچون او، مهرورزیدن را ترویج و با دستگیری از نیازمندان، بهترین نقش را در عالم انسانیت ایفا کنند. 
دختران همدم، ضمن تسلیت ایام سوگواری بانوی دوجهان، برای همه‌ی سوگوارانش و مخصوصا برای خیرخواهان و نیک‌اندیشان هموطن، آرزوی سلامتی و خیر و برکت دارند.
تاريخ:  ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ به اشتراک گذاشتن این خبر :    
 


معرفی این خبر به دوستان


نظرات
نقدی موجود نیست
نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org