موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
انتخاب زبان: انگلیسی     0
امروز: دوشنبه ۱۴۰۲ سوم مهر

معاون وزیر و رییس سازمان بهزیستی کشور در دیدار با اهالی همدم؛
 
کار اینجا، بر مبنای عشق است...
معاون وزیر و رییس سازمان بهزیستی کشور به همراه معاون وزیر دادگستری، در یک دیدار صمیمی، فعالیتهای توانبخشی اهالی همدم را ستودند و امیدوارانه این موسسه را همردیف با مراکز معروف ارپایی خواندند.
به گزارش روابط عمومی موسسه‌ی خیریه‌ی همدم، روز پنجشنبه 29 اردیبهشت 1401، دکتر «علی محمدقادری» معاون وزیر و رییس بهزیستی کشور به همراه دکتر فتاح احمدی معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزارت دادگستری و دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک، در بازدیدهایی جداگانه به همدم آمدند و در جریان زندگی، توانبخشی و مجموعه‌ی فعالیت‌های این موسسه‌ی خیریه‌ی توانبخشی قرار گرفتند. 
در دیدار اول «دکتر فتاح احمدی» معاون وزیر دادگستری ضمن دیدار با فرزندان موسسه گفت: «همدم در رتبه و جایگاه خاصی از لحاظ نظم، رعایت بهداشت، نشاط روحی و جسمی فرزندان و الگوهای مدیریتی قرار دارد. من در اکثر کشورهای پیشرفته‌ی جهان، به چنین موسساتی سر زده‌ام که قاطعانه باید گفت همدم چیزی از آنها کم ندارد و حتی در برخی موارد سرآمد آنهاست.»
وی ضمن دلجویی از فرزندان سرای مهر گفت: «کار در اینجا بر مبنای عشق و عاطفه است نه بر مبنای ساعت کاری و سایر مسائل نهادهای دولتی، این اصلی است که باید روی آن تمرکز کنیم. کار در اینجا اگر دلی نبود جواب نمی‌داد. ما در همدم شاهد رعایت حقوق کودکانی هستیم که بی‌سرپرست هستند و دچار شرایط خاص جسمی و ذهنی نیز هستند ولی مربیان دلسوزشان آنها را همچون فرزندان خودشان دوست دارند و این است که بنده تاکید می‌کنم بایستی این مدل مدیریت را در سایر نهادهای دولتی به اجرا درآوریم. صد البته باید به خادمین موسسه دست مریزاد و خداقوت جانانه‌ای گفت که چنین فضای خوب و عاشقانه‌ای بوجود آورده‌اند.»
در دیدار دوم دکتر «علی محمد قادری» معاون وزیر و رییس بهزیستی کشور ضمن بازدید از سرای مهر با زینب (دختر معنوی و مهربان موسسه) صحبت کرد و گفت: «شما باید برای ما دعا کنید تا بتوانیم همیشه به شما خدمت کنیم. بهزیستی اگر به جایگاهی رسیده است از خدمات و برکات مادریان زحمتکش چنین بخش‌ها و فرزندان معصومش است.» سپس به زینب یک تسبیح یادگاری هدیه کرد و زینب نیز تسبیح خودش را که به تختش آویزان شده بود  را به آقای رییس هدیه کرد.
دکتر قادری در پایان بازدیدش گفت: «خداوند را شاکریم که توفیقی دست داد تا ضمن زیارت مضجع شریف امام رضا(ع) و در سایه‌سار کرامت حضرتش از همدم نیز بازدید و با فرشتگان زمینی اینجا مصاحبت کنم، فرزندانی که چشم بصیرتشان باز و مقرر است انشالله برایمان دعا کنند.همدم در جهت رشد تعالی و توانمند سازی فرزندانش کارهای خوبی انجام داده است. امید است ما نیز وظایفمان را در فبال آنان به خوبی ایفا نمائیم. مدیریت مجموعه مقتدر و کاردان بودند.» 
در این دیدارها «دکتر محمد نصیری» سرپرست معاونت فرهنگی و امور اجتماعی بهزیستی کشور، دکتر «مسعود فیروزی» مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی و «دکتر زهرا حجت» مدیرعامل همدم نیز حضور داشتند که در تمام بخش‌ها و کارگاه‌ها، خانم دکتر حجت به عنوان میزبان این خانه، توضیحاتی را به میهمانان آخرین پنجشنبه اردیبهشت 1401 منتقل می‌کردند. 
 
 
تاريخ:  ۱۴۰۱/۲/۳۱ به اشتراک گذاشتن این خبر :    
 


معرفی این خبر به دوستان


نظرات
نقدی موجود نیست
نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org