موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
انتخاب زبان: انگلیسی     0
امروز: پنجشنبه ۱۴۰۱ بيست مرداد

دریچه‌هایی برای دعوت خوبان به خیر؛
 
هفتمین نمایشگاه عکس همدم افتتاح شد
هفتمین اکسپوی همدم با هدف فروش آثار به نفع 400 دختر بی‌سرپرست موسسه خیریه همدم افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی موسسه‌ی خیریه‌ی همدم (فتح‌المبین)، آیین افتتاحیه‌ی هفتمین اکسپوی سراسری عکس همدم، چهارم تیرماه 1401 با حضور چشمگیر جمعی از هنرمندان رشته‌های مختلف هنری و به‌ویژه عکاسی، در تالار همایش‌های این موسسه برگزار شد.
در این مراسم، ابتدا دکتر زهرا حجت (مدیر عامل همدم) در جایگاه قرار گرفت و ضمن خیر مقدم گفت: «ساماندهی چنین نمایشگاه بزرگی که حاوی عکس‌های هنرمندان سراسر ایران‌زمین است امکانپذیر نیست مگر اینکه دل‌های عاشقی همراهش باشند. هیات اجرایی اکسپو سالهاست که از راه برپایی نمایشگاه‌های هنری، با تمام توان در خدمت اهداف خیرخواهانه‌ی موسسه است و این در حالی است که همیاران هنرمند ما، در این 7 دوره، تمامی هزینه‌های داوری، چاپ و برپایی نمایشگاهها را خود به عهده داشته‌اند و این نشانه‌ی لطف پروردگار به ما و این یاران مهربان و نوع‌دوست است.»
در ادامه و پس از پخش تیزر معرفی استاد امیرحسین صفرلی (عکاس پیشکسوت خراسانی)، وی در جایگاه حاضر شد و ضمن اهدای عکسی که در حرم مطهر امام رضا (ع) از استاد فرشچیان گرفته بود به همدم، گفت: «این عکس در روزی که قرار بود ضریح اقا امام رضا (ع) تعویض شود گرفته شده است. استاد فرشچیان در کنار ضریح امام هشتم در حالی که حواسش به گرفتن عکس نبود، مشغول راز و نیاز با پروردگار بود و حس و حال عجیبی داشت. من این عکس را با افتخار به دختران بی‌سرپرست همدم هدیه می‌کنم و امیدوارم آنها همواره برای من دعا کنند. اینجا خانه‌ی دل‌هاست و جای نگهداری چنین تصویر پر از احساس نیز همین‌جاست.»
پس از صحبتهای استاد صفرلی، گروه اجرایی اکسپو به همراه خانم دکتر حجت و یکی از دختران هنرمند همدم ضمن سپاس از استاد صفرلی برای خدمات شایان توجهش به هنر عکاسی و خلق آثاری به‌یادماندنی، با اهدای لوح قلم‌زنی روی مس فرزندان همدم، از ایشان تقدیر کردند.
در ادامه‌ی این مراسم، امین ابراهیمی دبیر اجرایی اکسپو ضمن توضیحاتی از چگونگی انتخاب عکس‌های ارسالی به دبیرخانه‌ی نمایشگاه، به میهمانان تالار همدم گفت: «110 اثر به نمایش درآمده درهفتمین اکسپوی همدم، از میان 1360 اثر رسیده به دبیرخانه‌ی جشنواره انتخاب شده است. در این میان 10 عکس از فرزندان هنرمند همدم نیز دیده می‌شوند که در نوع خود بی‌نظیر و کاملا حرفه‌ای و قابل عرضه در اکسپو هستند. امیدواریم علاقمندان و خیرین عزیز از این نمایشگاه استقبال کنند و عکسهای ارائه شده را به نفع 400 فرزند بی‌سرپرست همدم خریداری کنند.»
در انتها و پس از تقدیر مدیران موسسه از داوران و هیئت برگزاری نمایشگاه، میهمانان و هنرمندان جوان خراسانی با شور و شعف خاصی در محل نگارخانه‌ی همدم حاضر شدند و این نمایشگاه ارزشمند هنری با حضور مشتاقانه‌ی آنها و خادمین و فرزندان همدم افتتاح شد. 
یادآور می‌شود این نمایشگاه تا روز چهارشنبه هشتم تیر 1401 در محل نگارخانه‌ی همدم در دوشیفت صبح و عصر از ساعت 10 تا 12 و 17 تا 20  آماده‌ی پذیرایی از مشتاقان هنر عکاسی است.
 
 
 
تاريخ:  ۱۴۰۱/۴/۵ به اشتراک گذاشتن این خبر :    
 


معرفی این خبر به دوستان


نظرات
نقدی موجود نیست
نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org