موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
انتخاب زبان: انگلیسی     0
امروز: پنجشنبه ۱۴۰۱ بيست مرداد

شماره‌ی 44 فصلنامه‌ی همدم منتشر شد؛
 
یک مجله و چهارصد آیینه‌ی مهربانی...
چهل و چهارمین شماره‌ی فصلنامه‌ی همدم، در 50 صفحه‌ی تمام رنگی، حاوی خواندنی‌ها و دیدنی‌های قابل توجه و امیدبخش،  منتشر و آماده‌ی تقدیم به خیرین و دوست‌داران این موسسه و 400 فرزند تحت پوشش آن شده‌است.
این شماره که محصول زحمات همکاران همدم و مخصوص تابستان جاری است، علاوه بر خبرهای بهار گذشته‌ی موسسه، شما را در حال و هوای فرزندان این خانه و نیازها و برنامه‌هایشان نیز قرار می‌دهد.
در این شماره عناوین و مضامینی از این دست، به چشم می‌خورد؛
سخن مدیرمسئول (در کدام صف بایستیم؟) /قطعات ادبی و خواندنی‌های متنوع/ / اخبار سه‌ماهه‌ی گذشته‌ی موسسه‌ی همدم/مقالات علمی متنوع/ نجمه؛ داستان زندگی یک چراغ (بخشی از زندگی نجمه دختر همدمی ما) / برای «عثمان» هنرمند ما؛ خیراندیشی که غمش غم مردم بود/ داستان کوتاه یک صدای بلند (گزارشی از حضور فرزندان همدم در ارکسترملی ویژه نیک‌آوا/ افسون معجزه‌ی ماندگار مهربانی! (نگاهی به یک انیمیشن خوب) / معرفی کتاب «حرف‌هایی با دخترم در مورد اقتصاد» نوشته‌ی «یانیس واروفاکیس» و کلی مطلب ریز و درشت خواندنی دیگر.
این معرفی کوتاه را مثل همیشه با نقل سطرهایی از یادداشت مدیر مسوول، به پایان می‌بریم:
شــماره‌ی 44 فصلنامــه‌ی همــدم را در حالــی آمــاده‌ی انتشــار می‌کنیــم کــه در آســتانه‌ی تابســتان داغ، بــازار صف‌کشــیدن هــم در کشــورمان داغ شده‌اســت. از صف‌هــای مــر غ و ما کارونــی و روغــن کــه بگذریــم، می‌رســیم بــه اصلی‌تریــن صــف ایــن روزهــا کــه می‌تــوان آن را مقابــل نانوایی‌هــا مشــاهده کــرد؛ صفــی کــه بــه گفته‌ی مسئولین مربوطه در شوراهای آرد و نان غیر ضروری است و مــا در خصوص تهیــه و تامین نــان و نیازمــان به ایــن ماده‌ی غذایــی ثابــت، مشــکلی نداریــم. این کــه شــرایط کشــورمان خاص است و بروز جنگ و قحطی نسبی در مناطقی از جهان به این شرایط دامــن زده، امــری بدیهــی اســت و در نابســامانی و نگرانــی نانــی مــا موثر اســت. اما؛ آیا قبول نداریم که همه‌چیز و همه‌جــا نیازمند صف کشــیدن و اتلاف وقت نیست؟ آیا متوجه این هســتیم که «صف»، تا عنصر انســانی در آن قرار نگیرد تبدیــل به نگرانی جمعی نمی‌شــود؟
خیرین بزرگوار همدمی و دوستان دیگر،‌ می‌توانند این مجله را از طریق لینک مطالعه‌ی این شماره:
 https://hamdam.org/images/MagazinePDF/1027.pdf، 
تهیه و مطالعه فرمایند.
تاريخ:  ۱۴۰۱/۴/۸ به اشتراک گذاشتن این خبر :    
 


معرفی این خبر به دوستان


نظرات
نقدی موجود نیست
نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org