موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
انتخاب زبان: انگلیسی     0
امروز: سه شنبه ۱۴۰۱ پانزدهم آذر

ما، همدمِ همیم...
 
روزهای پایانی ماه صفر، برای ما ایامی خاص به‌شمار می‌روند؛ ایامی که اگر چه پُراند از اندوه و سوگ، اما همزمان سرشارند از انگیزه‌های خیرخواهانه برای مردم نیک‌اندیش ایران و مسلمانان باورمند و نوع‌دوست، در سراسر جهان. برای همین، در این ایام، شوق همصدایی با شما یاران همدمی و جلب محبت شما خوبان، به ما شوق بازگویی احوالات همدم و 400 فرشته‌ی همنشین در این سرای همیاری و مددکاری می‌بخشد. بر همین اساس، یکبار دیگر خط به خط، همراه شما،  کارنامه‌ی همدم و شناسنامه‌ی ناز و نیازهایش را مرور می‌کنیم؛ 
نامش «همدم» است ولی برای ما، خانه است؛ با همان گرما و مهری که از یک خانه انتظار می‌رود. اینجا که نامش خیریه‌ی همدم یا فتح‌المبین است، در گوشه ای از شهر مشهد، 400  ذهن پاک و بی‌فریب، زندگی می‌کنند. اولین بار، سال 1361با پذیرش 60 دختر، تکه‌ای زمین سهم دختران کم‌توان ذهنی شد تا در آن، خدمات توانبخشی بگیرند و از روزهای عمر، لذت بیشتری ببرند..
این دختران زیبا و معصوم و مهربان که مثل گلبرگهای گل محمدی، دور هم نشسته‌اند تا لبخندی دلنشین و دیدنی بسازند، بر اساس برنامه‌ریزی مدیران و مربیان این مجموعه،  همه‌روزه به کارهای مختلفی مشغول می‌شوند و صبح تازه‌شان را با عشق و اشتیاق، به ظهر و شبی دیگر پیوند می‌زنند.
هدف، دستیابی به حداکثر  توانمندی جسمی است و راه رسیدن به هدف، شرکت در کارگاه‌های هنری از قبیل؛ گلیم بافی، سوزن‌دوزی، سرمه‌دوزی، گل‌سازی، سرودخوانی، نمایش و کارهایی ازاین قبیل است و درمجموع، فراهم کردن فضایی شبیه خانه برای 400 ساکن این مرکز... و خب، صدالبته که نیل به این هدف عالی، هزینه‌های سنگینی در بر دارد؛
 برای هر مددجوی همدم، ماهانه قریب 60000000  ریال  هزینه می‌شود که یارانه‌ی دریافتی از سازمان بهزیستی، تنها پاسخگوی حدود یک‌ششم این هزینه‌هاست و الباقی را کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردم و خیرین تامین می‌کند. کمک‌های مردمی، علاوه بر توانبخشی دختران، صرف اتفاقات مبارک دیگر هم می‌شود؛ از جمله اتفاقات خوب ساخت و راه اندازی سالن نگارخانه (محل نمایشگاههای مؤسسه) با مساحت 400 متر مربع و همچنین تالار همایش‌های مؤسسه با ظرفیت 450صندلی در فضای حدود 650 متر مربع مجهز به سیستم های صوتی و نوری پیشرفته، سکوی گردان برای اجرای نمایش‌‌های حرفه‌ای و همچنین پخش فیلم های سینمایی و دیجیتال و نیز سالن های جنبی شامل: تشریفات، کافه و گالری است.  
 ناگفته نگذاریم که؛ 400مددجوی تحت حمایت موسسه‌ی همدم، همگی دختر بی‌سرپرست یا بدسرپرست‌اند و در حال حاضر  حدود 160نیروی قراردادی، به‌منظور توانبخشی و مراقبت آنان، مشغول خدمت بی‌دریغ اند. 
آنها که توفیق خدمت به این مجموعه را یافته‌اند، به‌خوبی می‌دانند؛ «همدم»، صرفا مکانی برای مددکاری و یاری نیست. همدم، یک فرصت است برای مهرورزی و تعالی. 
این فرصت برای ما همدمی‌ها، به‌شکل حضوری فراهم شده‌است و برای شما خوبان خیرخواه و نیکوکار، از طریق کمک‌های مادی و مالی که از راههای دور ونزدیک به دست این فرشته‌های زمینی می‌رسانید تا همچنان، همانند خورشیدی که از آسمام به گلهای محمدی می‌تابد، از لبخند زیبایشان، مراقبت کنید.
تاريخ:  ۱۴۰۱/۶/۲۴ به اشتراک گذاشتن این خبر :    
 


معرفی این خبر به دوستان


نظرات
نقدی موجود نیست
نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org