موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
انتخاب زبان: انگلیسی     0
امروز: سه شنبه ۱۴۰۱ پانزدهم آذر

در آستانه‌ی جام جهانی قطر، همدمی‌ها برای تیم ملی فوتبال ایران، انرژی مثبت فرستادند؛
 
 
یک تیم امیدوار و «یک همدم» طرفدار ...
فرزندان ورزشکار و فوتبال‌دوست همدم، با هدف حمایت از تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی قطر، جلوی دوربین شبکه‌ی ورزش سیما، یک مسابقه‌ی دوستانه برگزار کردند.
به گزارش روابط عمومی موسسه‌ی خیریه‌ی همدم، گروهی از فرزندان همدم، ضمن مسابقه‌ای نمادین در محل سالن نگارخانه‌ی این موسسه، با حضور گزارشگر پیشکسوت فوتبال؛ جواد خیابانی و دوربین‌های شبکه‌ی ورزش، در قالب دو تیم مقابل یکدیگر قرار گرفتند و طی یک مسابقه‌ی جذاب، توانمندی خود را در فوتسال به نمایش گذاشتند.
در این مسابقه، بانوان داور هیئت فوتبال مشهد و جمعی دیگر از بانوان ورزشکار و یاور همدم نیز حضور داشتد که همراه و همصدا با دختران حاضر در سالن، ورزشکاران همدمی را تشویق کردند.
آقای خیابانی قبل از برگزاری این مسابقه، با حضور در جمع مدیران همدم گفت: «از دوست ارجمندم آقای سید احسان مصطفوی بابت آشنایی بنده با همدم سپاسگزارم و خداوند را شاکرم فرصتی دست داد تا بتوانم با ساخت برنامه‌ای کامل و مفید، توانمندی‌های اهالی این خانه را به مخاطبان صدا و سیما خصوصا دوستداران فوتبال نشان بدهم. امیدوارم با کمک خیرین و همدم‌دوستان کشورمان قدمی کوچک در مسیر زندگی بهتر 400 دختر بی‌سرپرست این موسسه برداریم.»
محمود کمردین زاده (مدیر امور اداری همدم) ضمن عرض خیرمقدم به میهمانان گفت: «از خداوند مهربان ممنونیم که فرزندان همدم، از میان قشرهای مختلف مردم، دوستان خوبی دارند که هیچ‌وقت و در هیچ شرایطی آنها را تنها نمی‌گذارند. ما همواره از دوستی اهل رسانه با اهالی این خانه به خود می‌بالیم و از همه‌ی نیکوکاران عزیزی که در رسانه‌های مختلف، خصوصا رسانه‌ی ملی حامی و پشتیبان فرزندان همدم هستند سپاسگزاری می‌کنیم و امیدواریم اینگونه ارتباطات ادامه‌دار باشد.»
آقای خیابانی نیز که پس از دیدار با خادمین موسسه، از بخش‌های مختلف همدم دیدن می‌کرد، در "سرای مهر" با زیبب و همدم همصحبت شد و از آنها خواست برای موفقیت و سربلندی تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 2022 قطر دعا کنند. همچنین در کارگاه "گلیم‌بافی"، "گل‌سازی"، "ملیله کاغذی" و "قلم‌زنی روی مس" از توانمندی و اراده‌ی همدمی‌های هنرمند صحبت به‌میان آورد و گفت: «قبل از اینکه به همدم بیایم و در این کارگاه‌های لبریز از هنر و ذوق و سلیقه حضور پیدا کنم پیش خودم فکر می‌کردم اینجا صرفا از بچه‌هایی معلول و کم‌توان ذهنی نگهداری می‌کنند اما امروز متوجه شدم چه گوهرهایی در این خانه‌ی پر مهر و صفا وجود دارند که باید به همه‌ی مردم کشورمان معرفی شوند و بگوییم این دختران معصوم به بهترین وجه ممکن قدرت آفریدگار را به نمایش می‌گذارند.»
در کنار بازدیدها، برگزاری مسابقه‌ی نمادین فوتسال که آقای خیابانی به‌زیبایی آن را گزارش کرد، فرصتی بود تا فرزندان ورزشکار همدم جلوی دوربین شبکه‌ی ورزش سیما، به میدان بروند و با ارائه‌ی یک بازی دلچسپ و زیبا، کام تماشاچیان مسابقه را شیرین کنند. در این مسابقه، دو تیم شاهید و همدم با حضور جمعی از خواهرانشان به عنوان تماشاچی و جمعی از بانوان فوتبالیست، داور و پیشکسوت ورزش مشهد به‌عنوان ناظر و برگزارکننده‌ی بازی به میدان رفتند و در نهایت تیم شاهید موفق شد با نتیجه‌ی 6 بر 2 پیروز این مسابقه باشد. از نکات جالب توجه حواشی بازی می‌توان به شعارنوشته‌های جذاب اطراف زمین مسابقه اشاره کرد که از جمله نوشته بود؛ در "جام جهانی، همدم شماییم"،  و این حکایت از حمایت 400 دختر بی‌سرپرست همدم از تیم ملی فوتبال ایران دارد.
پس از پایان این بازی، سید احسان مصطفوی (عضو هیئت امنای همدم) که بانی این کار خیر بود در سخنانی کوتاه هدف از برگزاری مسابقه را اینگونه بیان کرد: «در گرماگرم برگزاری مسابقات جام جهانی 2022 قطر، شبکه ورزش سیما، قرار است ویژه‌ی برنامه‌ی جام و جزیره را روی آنتن ببرد که به‌همت جواد خیابانی عزیز چند آیتم این ویژه برنامه به معرفی موسسه‌ی خیریه‌ی همدم و توانمندی‌های فرزندان آن در زمینه‌ی توانبخشی هنری و ورزشی می‌پردازد. امیدواریم این برنامه بتواند باعث آشنایی بیشتر هموطنان عزیزمان با همدم بشود.»
در پایان مسابقه و پس از اهدای جام قهرمانی به تیم برنده، لوگوی جام جهانی 2022 که توسط فرزندان هنرمند کارگاه قلم‌زنی روی مس ساخته شده بود، به سازندگان ویژه برنامه‌ی «جام و جزیره» اهدا شد.
 
 
 
تاريخ:  ۱۴۰۱/۷/۷ به اشتراک گذاشتن این خبر :    
 


معرفی این خبر به دوستان


نظرات
نقدی موجود نیست
نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org