موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
انتخاب زبان: انگلیسی     0
امروز: سه شنبه ۱۴۰۲ چهاردهم آذر

در بازدید و گفت‌وگوی جمعی از مدیران کشور عنوان شد؛
 
همدم، می‌تواند الگوی همه‌ی مراکز مشابه باشد
جمعی از مدیران قضایی و دولتی ایران با حضور در همدم، تلاش خادمین و فرزندان این موسسه‌ی خیریه را ستودند و آن را نمونه و الگویی مناسب برای سایر مراکز بهزیستی دانستند.
به گزارش روابط عمومی موسسه‌ی خیریه‌ی همدم، در پایان هفته و مصادف با روز عرفه، جمعی از مدیران قضایی کشورمان از جمله دکتر سید علی کاظمی (معاون وزیر دادگستری) و مدیران دولتی از جمله سردار محمدی (جانشین معاون اجرایی رییس جمهور) و دکتر مهری سادات موسوی (معاون فرهنگی و امور اجتماعی بهزیستی کشور) در همدم حضور پیدا کردند و پس از بازدید از بخش‌های مختلف موسسه، نظرات تحسین‌آمیز خویش را با خبرنگار روابط عمومی در میان گذاشتند.
در این بازدید پرخیر و برکت، سردار محمدی (جانشین معاون اجرایی رییس جمهور) طی سخنان کوتاهی ضمن تبریک فرارسیدن عید قربان و روز عرفه گفت: «خداوند را شاکرم که در چنین ایام خاص و لبریز از معنویتی در جمعع صمیمی اهالی این خانه حضور پیدا کرده‌ام. آنچه ما دیدیم حال و احوال خوب فرزندان همدم بود که نشان از خدمات صادقانه‌ی خادمین موسسه دارد و امیدواریم این روند ستودنی را در دیدارهای آینده نیز مشاهده کنیم.»
در ادامه، دکتر سید علی کاظمی (معاون وزیر دادگستری و دبیر مرجع ملی حقوق کودک) نیز ضمن گرفتن عکس سلفی با همدم این خانه، گفت: «اسم این دختر مهربان همدم است و امروز شنیدم که او تا وقتی خواهرانش در سرای مهر، غذا نخورند خودش لب به غذا نمی‌زند. او هر روز در کنار مربیان این بخش، یارو ویاور آنها در دادن دارو به سایر بچه‌های روی تخت‌ها است و همین مهربانیش باعث تغییر نام موسسه از فتح‌المبین به همدم شده است. خیلی خوشحالم کنار این فرشته‌ی زمینی هستم و روز عرفه را به این شیرینی سپری کردم.»
ایشان، در ادامه تصریح کرد که: «نگهداری و سرپرستی از کودکان بی‌سرپرست در زمان نبودن ولی قانونی او بر عهده‌ی دولت است و من امیدوارم نهادهای دولتی در کنار خیرین و مردم صمیمی مشهد مقدس، بیش از پیش هوای 400 دختر بی‌سرپرست همدم را داشته باشند. این یک وظیفه‌ی مسلم و انکارناپذیر است.»
دکتر مهری سادات موسوی (معاون فرهنگی و امور اجتماعی بهزیستی کشور) نیز با اظهار شگفتی از توانمندی فرزندان هنرمند همدم در کارگاههای قلم‌زنی و گلیم‌بافی موسسه، گفت: «با عشق می‌توان بر هر مشکل به‌ظاهر حل‌ناشدنی غلبه کرد و مصداق این جمله را در بازدید امروزم از کارگاههای هنری همدم مشاهده کردم. از مدتها قبل خبرهای خوبی از توانمندی خانم دکتر حجت در مدیریت همدم شنیده بودم و امروز واقعا اگر صادقانه بخواهم صحبت کنم باید بگویم می‌توانیم برای همه‌ی مراکز شبانه‌روزی بهزیستی و حتی مراکز نگهداری فرزندان عادی از فعالیتهای توانبخشی و فرهنگی این موسسه‌ی خیریه، الگوبرداری کنیم.»
یادآور می‌شود در این بازدید، دکتر مسعود فیروزی (مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی) و دکتر نیره عابدین زاده (معاون دادستان خراسان رضوی) نیز حضور داشتند و قبل از آن  با امضای تفاهم نامه‌ای در تالار همدم، اولین شیرخوارگاه بدون فرزند ایران را افتتاح کردند.
تاريخ:  ۱۴۰۲/۴/۱۰ به اشتراک گذاشتن این خبر :    
 


معرفی این خبر به دوستان


نظرات
نقدی موجود نیست
نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org