موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
انتخاب زبان: انگلیسی     0
امروز: سه شنبه ۱۴۰۳ پنجم تير

روز خبرنگار، فرصت یک تبریک
 
 
و آرزوی یک تعامل ناب و نزدیک
 
 
25 سال پیش ازاین و در 17 مرداد ماه سال 1377، محمود صارمی خبرنگار خبرگزاریِ جمهوری اسلامی، به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان به شهادت رسید و به همین مناسبت، شورای فرهنگ عمومی، هفدهم مردادماه هر سال را به عنوان «روز خبرنگار» نامگذاری کرد. 
اما، خبرنگار کیست و حرفه‌ی خبرنگارى چه مختصاتی دارد؟ 
خبرنگار، کسى است که با اتکاء به ذوق و استعداد شخصي و گذرانيدن دوره‌ی آموزش تخصصى و همچنين با توجه به مسئوليت اجتماعى که اين حرفه بر عهده او مى‌گذارد، وظيف کسب، تهيه، جمع‌آورى و تنظيم اخبار  و انتقال آنها را به مخاطبان از طريق وسايل ارتباط جمعى از جمله مطبوعات، راديو، تلويزيون و خبرگزاري‌ها، بر عهده دارد. 
خبر اما، باید ویژگی‌هایی داشته باشد که مورد توجه بینندگان، شنوندگان و خوانندگانش قرار گیرد؛ خبر خوب، خبری است که درست، روشن و جامع باشد. اگر خبر درست نباشد، مردم اندک اندک به خبررسان شک می‌کنند و منبع خبری خود را تغییر می‌دهند. بنابراین، خبر باید با صراحت و روشنی، و به دور از ابهام و کنایه به دست مخاطب برسد. هم چنین خبری کامل است که به پرسش هایی که برای مخاطبانِ خبر به وجود می آید، پاسخ بدهد. 
باتوجه به این مقدمه، باید تاکید کنیم که؛ خبرنگاری، صرفا تهیه و توزیع خبر یا اطلاح‌رسانی ساده نیست، بلکه بسط و تثبیت حقیقت است با هدف روشنگری و یادآوری مسئولیت انسانها در قبال جامعه‌ای که در آن زیست می‌کنند و وظایفی که در قبال آن برعهده دارند. 
ما، به عنوان اهالی همدم و بخصوص کسانی که در روابط عمومی این موسسه‌ی خیریه، مشغول خدمت به چهارصد توانخواه معصوم و نیازمند آن هستیم، موظفیم در کنار کارهای روزانه، مسئولیت خبرنگاری و اطلاع‌رسانی پیرامون شرایط نگهداری و احتیاجات مسلم این عزیزان را نیز برعهده بگیریم و از این بابت به‌خود می‌بالیم که ازاین رهگذر؛
اولا: درخدمت بخشی از پاک‌ترین، زلالترین و بی‌ریاترین انسانهای روی زمین هستیم و در این راستا هیچگاه محتاج خبرسازی و دروغ‌پردازی نمی‌شویم.  
ثانیا: خدمت به اهالی همدم، ما را با طیفی وسیعی از خوبان روزگار آشنا و مرتبط کرده‌است و اهالی مطبوعات و خبرنگاران رسانه‌های جمعی مختلف، بخشی از این یاران بی‌دریغ و یاوران بی‌دروغ و عاشقند که همواره به اهالی همدم در زمینه‌ی معرفی و تامین خواسته‌های ناگزیرشان، یاری رسانده‌اند. 
هفده‌ی مرداد و روزخبرنگار و روزهای پیش و پس از آن، همه‌ساله فرصتی به ما می‌دهند تا ضمن تبریکی صمیمانه و گرم به اهل خبر، تشکر و تقدیری مخلصانه و عمیق ازاین یاوران مهربان هماره همدمی داشته‌باشیم و اطمینان بدهیم که حضور و همراهی یک‌رنگ و بی‌درنگشان، همواره چراغ راه و اسباب دلگرمی و اطمینان خاطر ساکنان و خادمان این خانه است. بادا که این ارتباط صاف و این خدمت شفاف، تا همیشه‌ی روزگار، نیک و نزدیک، استوار و برقرار بماند.  
تاريخ:  ۱۴۰۲/۵/۱۸ به اشتراک گذاشتن این خبر :    
 


معرفی این خبر به دوستان


نظرات
نقدی موجود نیست
نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org