موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
انتخاب زبان: انگلیسی     0
امروز: پنجشنبه ۱۴۰۳ بيست و هشتم تير

خوشحالیم که همدم به توانمندسازی دخترانش توجه دارد
 
مدیرعامل موسسه‌ی همدم گفت: کارکنان موسسات خیریه باید عاشق کارشان باشند تا بتوانند ارتباط خوبی با فرزندان اینگونه موسسات داشته باشند. 
به گزارش روابط عمومی موسسه‌ی خیریه‌ی همدم، زهرا حجت (مدیرعامل) در نشست صمیمی اهالی رسانه با این موسسه خیریه که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد، گفت: «روز خبرنگار روزی است که پیمان اهل قلم با جامعه . به‌خصوص نیازمندانش بسته می‌شود. شما خبرنگاران عزیز از جمله یاوران خوب 400 فرزند بی‌سرپرست این خانه هستید. امیدوارم ضمن انتشار اخبار موسسه، نیازهای ما را به مردم مهربان و مسئولین خدمتگزار برسانید.
وی که روز شنبه 21 مرداد 1402 در تالار همدم میزبان خبرنگاران و عکاسان رسانه‌های دیداری، شنیداری و مجازی ایران و مشهد بود با اشاره به حضور تولیت محترم آستانقدس رضوی در جمع فرزندان همدم گفت: «سال گذشته سال سختی برای ما بود، اما امسال آغاز خوبی داشتیم. عید نوروز و تقارن آن با ماه مبارک رمضان را با بازدید آیت‌الله مروی، تولیت آستان قدس رضوی شروع کردیم و این دیدار پر برکت باعث شد که همکاران و فرزندان همدم، به‌خوبی از ثمرات آن بهره‌مند شوند.»
وی در پاسخ به اشاره و سوال یکی از خبرنگاران حاضر در جلسه به ماجرایی که در جنوب کشور اتفاق فتاده‌بود، بر  سختی کار مادریاران مراکز نگهداری کودکان معلول ذهنی تاکید کرد و گفت: «کارکنان موسسات خیریه باید عاشق کارشان باشند تا بتوانند ارتباط خوبی با فرزندان اینگونه موسسات داشته باشند. کار در مراکزی همچون همدم، مثل سایر شغل‌های روتین اداری نیست. اینجا باید فرزندان موسسه را مانند خانواده‌ی خودت دوست داشته باشی تا بتوانی مادریار شوی.»
مدیرعامل موسسه همدم ادامه داد: «برخی دختران همدم که در کارگاههای موسسه مشغولند، موفق شده‌اند مدارک فنی و حرفه‌ای و میراث فرهنگی را بگیرند. کارگاه‌های موسسه، کارگاه تولیدی هستند. خیلی از ارگان‌ها و موسسات می‌توانند کار به این کارگاه‌ها سفارش دهند و درآمد آنها برای همین افراد هزینه می‌شود. خوشحالیم که موسسه به توانمندسازی دخترانش توجه دارد. توانمندسازی فقط مخصوص فرزندان آموزش‌پذیر نیست، حتی بچه‌های کم‌توان ذهنی عمیق نیز به سمت توانمندی می‌روند.»
 وی با تاکید بر اینکه؛ بزرگترین افتخار من این است که فرزندان همدم مادر خطابم می‌کنند، اظهار کرد: «هزینه‌ی نگهداری هر فرزند همدم ماهانه حداقل 4 میلیون تومان است که سازمان بهزیستی یک سوم آن را تقبل می‌کند. خوشحالیم که خیرین خوبی در کنار ما هستند. آنها نیازهای ما را سوال  و در راستای تامین آن کمک می‌کنند و شفافیت عمل ما باعث شده است خیرین، خیر جدیدی را معرفی کنند. بالغ بر دهها خیر با ما همراهی می‌کنند. برخی از آنها آنقدر بزرگ و بزرگوار هستند که بخش زیادی از درآمد و محصول خود را به موسسه تقدیم می‌کنند.»
در پایان این مراسم خبرنگاران از کارگاه‌های فرزندان همدم بازدید کردند و با مراحل توانمندسازی آنها آشنا شدند. 
 
 
 
 
تاريخ:  ۱۴۰۲/۵/۲۲ به اشتراک گذاشتن این خبر :    
 


معرفی این خبر به دوستان


نظرات
نقدی موجود نیست
نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org