موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
انتخاب زبان: انگلیسی     0
امروز: سه شنبه ۱۴۰۳ پنجم تير

مهدی چمران (رییس شورای اسلامی شهر تهران) ضمن حضور در غرفه‌ی همدم، گفت:
 
ما به این دختران هنرمند مشهدی خود، افتخار می‌کنیم
فرزندان هنرمند همدم، ضمن برپایی غرفه‌ای عالی و افتخارانگیز در  نمایشگاه بین‌المللی  "همام"، میزبان جمعی از مدیران سیاسی و هنرمندان کشورمان نیز بودند.
به گزارش روابط عمومی موسسه‌ی خیریه‌ی توانبخشی همدم، فرزندان توانمند همدم از روز یازدهم آبان 1402 و پس از افتتاحیه‌ی نمایشگاه بین المللی همام که ویژه‌ی توانمندی جانبازان و معلولان است، میزبان جمع قابل توجهی از مردم خیرخواه و مدیران ملی و هنرمندان دوست‌داشتنی کشورمان بودند.
در این رویداد هنری- اجتماعی که در فرهنگستان هنر تهران و با هدف معرفی و نمایش توانمندی جانبازان و معلولان ایران و 11 کشور دیگر در حال برگزاری است و تا هجدهم آبان 1402 ادامه دارد، فرزندان همدم به‌عنوان تنها نماینده از خراسان رضوی غرفه‌ی فعالی دارند که هم آثار نمایشگاهی ساخت دست اهالی این خانه در آن عرضه می‌شود و هم 4 نفر از دختران هنرمند موسسه به‌صورت زنده در حال تولید صنایع دستی مختلف خود از جمله گلیم، قلم‌زنی روی مس، ساخت ملیله کاغذی و گل‌سازی هستند.
 این خبر می‌افزاید از ابتدای افتتاح این نمایشگاه و در ادامه، جمع زیادی از مردم خیرخواه و خونگرم تهرانی و همچنین مدیران و هنرمندان کشورمان ضمن بازدید از این نمایشگاه، در غرفه‌ی همدم نیز حضور پیدا کرده‌اند و به نمایندگان توانمند خراسان رضوی خدا قوت گفته و با فعالیتهای توانبخشی این موسسه‌ی خیریه از نزدیک آشنا شده‌اند.
در بخشی از دیدارهای صورت‌گرفته، مهدی چمران (رییس شورای اسلامی شهر تهران) ضمن حضور در غرفه‌ی همدم گفت: «توانمندی این فرزندان هنرمند که از سرزمین امام هشتم (ع) به این نمایشگاه آمده‌اند قابل تقدیر است و ما افتخار می‌کنیم دخترانی چنان هنرمند و با اراده در مشهد حضور دارند. امیدواریم میزبان خوبی برای آنها باشیم و انشالله در فرصتی که به مشهد و پابوس امام رضا مشرف شویم به دیدن 400 دختر بی‌سرپرست همدم نیز خواهیم آمد.»
همچنین حمید گلی و محمد مسلمی (عموفتیله‌ای‌ها) نیز در غرفه‌ی همدم حضور پیدا کردند و با شوق خاصی از خاطرات سفرشان به مشهد و دیدار با اهالی همدم گفتند.
گفتنی است، سومین دوره از جشنواره همام با نمایش  ۷۰۰  اثر هنری معلولان ایران و ۱۱ کشور جهان از جمله هنرمندان کشورهای اردن، بنگلادش، هند، مالزی، قرقیزستان، تاجیکستان، ازبکستان، مجارستان، عمان، امارات و صربستان  تا 18آبان در فرهنگستان هنر در حال برگزاری است.
تاريخ:  ۱۴۰۲/۸/۱۷ به اشتراک گذاشتن این خبر :    
 


معرفی این خبر به دوستان


نظرات
نقدی موجود نیست
نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org