موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
انتخاب زبان: انگلیسی     0
امروز: يكشنبه ۱۴۰۳ بيست و ششم فروردين

«همدم»، همراه با شور و حضور عموهای فیتیله‌ای
 
کمتر آدمی است در ایران که عموهای فیتیله‌ای را نشناسد؛ فرقی ندارد شناسنامه‌ی این آدم، او را کودکی مشتاق برنامه‌ی «فیتیله» معرفی کند یا سن و سال مادران و پدران کودک را داشته باشد. عموهای فیتیله‌ای در طی 20 سال گذشته با اجرای برنامه‌های جذاب و متنوع کودک، از شبکه دوم سیما، به‌خوبی جای خود را در میان کودکان و حتی بزرگترها باز کرده‌اند. حضورگرم فیتیله‌ای‌ها در همدم بر هیجان همدمانه اولین روز شعبان‌المعظم افزود. عموهای فیتیله‌ای (حمید گلی و علی فروتن)، پیش از این هم چندباری برای بازدید از همدم و دیدار با دختران همدمی به این مرکز آمده بودند، اما آنها باز هم با دلی سرشار از مهر و همیاری با اهالی این خانه پا به صحن و سرای همدم گذاشتند. 
اواسط روز بیست و پنجم بهمن ماه 1402، عموها با شور و نشاط خاصی که از آنها سراغ داریم به همدم آمدند. فیتیله‌ای‌ها از سرای مهر و با تقدیم شاخه‌های گل به  بچه‌های همدم شروع کردند. حضور چهره‌های محبوب فیتیله‌ای به خودی خود دختران همدمی را به شعف آورده بود و دوربین عکاس موسسه نیز، فرم‌های زیبایی از هیجان و لبخندی را که بر لب دختران همدمی نشسته بود، ضبط می‌کرد. 
بعد هم نوبت به بچه‌های روزانه رسید که طعم خوش عمو زنجیرباف بازی کردن با عموهای فیتیله‌ای را بچشند. فضای موسسه، در هاله‌ای از نشاط و هنر فتیلیه‌ای ها و در حریری از لبخندهای دختران همدم، کاملا پوشیده و پیچیده شده بود.
گلیم، از دار  همدمی  قیچی شد
اتفاق دیگر، در کارگاه گلیم‌بافی افتاد. آن‌جا که دارهای قالی و گلیم دختران همدمی برپاست. فرشینه‌ای که ماه‌ها با دستان ظریف اما پرتوان دختران همدمی بافته شده بود، در مراسم زیبا و باشکوهی و درمیان تشویقهای مداوم حاضرین، توسط فیتیله‌ای‌ها، بریده شد.
سرودی برای دلهای بی قرار
کارگاه سرود همدم، برای میهمانان این خانه، همیشه جذاب است. به خصوص وقتی تکتم و دیگر دختران همدمی سرودی از امام رضا(ع) می‌خوانند. انگار این هدیه‌ی ویژه‌ی دختران همدم به میهمانان است. هدیه‌ای که به کرات اشک عشق را بر چشمان میهمانان نشانده است. در این کارگاه برای عموهای فیتیله‌ای چند سرود از جمله "سرود ای ایران" و شعر معروف امام رضا (ع)-آمدم ای شاه پناهم بده- خوانده شد.
تاريخ:  ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ به اشتراک گذاشتن این خبر :    
 


معرفی این خبر به دوستان


نظرات
نقدی موجود نیست
نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org