موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
انتخاب زبان: انگلیسی     0
امروز: يكشنبه ۱۴۰۳ بيست و ششم فروردين

یک سال، با دو بهار
 
و فصل‌نامه‌ای برای نیکانِ همیار
پنجاه‌ و یکمین شماره‌ی فصلنامه‌ی همدم، در ۴۸ صفحه‌ی تمام رنگی، حاوی خواندنی‌ها و دیدنی‌های قابل توجه و امیدبخش، منتشر و آماده‌ی تقدیم به نیکوکاران و دوست‌داران موسسه‌ی همدم و ۴۰۰ فرزند تحت پوشش آن شده‌است.
این شماره که مخصوص بهار ۱۴۰۳ و محصول زحمات همکاران همدم است، علاوه بر خبرهای زمستان 1402 موسسه، شما را در حال و هوای فرزندان این خانه و نیازها و برنامه‌هایشان نیز قرار می‌دهد. 
در این شماره عناوین و مضامینی از این دست، به چشم می‌خورد؛
سخن مدیرمسئول سال نو، سرآغازی مبارک؛ یک سال با دو بهار!
قطعات ادبی و خواندنی‌های متنوع، اخبار سه‌ماهه‌ی گذشته‌ی موسسه‌ی همدم، مصاحبه‌ و مقالات علمی و یادداشتهای متنوع / دلتنگی یک فرشته (خرده روایت‌هایی از زندگی دختر رواق تنهایی) 
مصاحبه با نیکوکارنام‌آشنا، محسن شرکا (من بین خانواده و وطن وطنم را انتخاب کردم)
آن شب که با یاد امیرالمومنین همدم، چراغان شد به لطف خیرین/ خانواده نیک‌اندیش ابوترابی؛ مثل برف سفید و باران، مهربان/ نیکی و نوروز و نیاز/ پریود مردانه؛ واقعیت یا خیال؟! / پدیده‌ی سواد مصنوعی و الگوی جدید نادانی/ چرا شور زندگیتان بعد از یک سال ناپدید شد؟! / فصل سبز قلم‌های شما / معرفی کتاب "تلاش و تقلای انسان برای غلبه بر زمان"  و کلی مطلب ریز و درشت خواندنی دیگر.
معرفی فصلنامه‌ی همدم را مثل همیشه، با نقل سطرهایی از یادداشت مدیرمسئول در این شماره، به پایان می‌بریم:
سال خورشیدی ۱۴۰۲ در حالی به پایان می‎رسد که انتهای آن، همزمان است با نهمین روز ماه مبارک است و این تقارن و تشابه، برای اهالی همدم که تقویم زندگی‌شان، هر صفحه‌اش با مناسبت‌های مهم ورق می‌خورد و هر فصلش از لبخند نیکان و پاکان این سرزمین، رنگ می‌گیرد، بسیار فرخنده و باشکوه و مهم است؛ اهمیت این شروع تازه که ما از آن به «یک سال با دو بهار» تعبیر می‌کنیم، در این است که می‌تواند دلهای بزرگ و دست‌های سبز را، بیش از همیشه مستعد شکوفه‌دادن و شکوفا ساختن کند.  نیک می‌دانیم که موفقیت و برکت در ماه رمضان، به این است که انسان در همه‌ی ابعاد مراقب خود و دیگران باشد، چون رمضان مجالی است که خداوند متعال برای انسان فقط سالی یک‌بار فراهم می‌آورد و از این طریق کمک می‌کند که بندگان قدردانش، از طریق توجهات روحی و ممارست‌های عاطفی و اخلاقی، به لذت‌های معنوی ویژه‌ای برسند. در ماه رمضان که بستر شب‌های باشکوه قدر است، همه‌ی درها گشوده و همه‌ی محدودیت‌ها برداشته می‌شود و هر آدمی به قدر بزرگی دلش و برکت مالش، می‌تواند حداکثر استفاده را از این آمادگی الهی و طبیعی بکند و این یک‌ماهه را براستی قدر بداند.
خیرین بزرگوار همدمی و دوستان دیگر،‌ می‌توانند این مجله را از طریق لینک مطالعه‌ی این شماره:
نیز، تهیه و مطالعه فرمایند. به امید بهاری پربار و از نیکی سرشار.
 https://hamdam.org/images/MagazinePDF/1027.pdf، 
تاريخ:  ۱۴۰۲/۱۲/۲۲ به اشتراک گذاشتن این خبر :    
 


معرفی این خبر به دوستان


نظرات
نقدی موجود نیست
نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org