موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
انتخاب زبان: انگلیسی     0
امروز: پنجشنبه ۱۴۰۳ بيست و هشتم تير

گزارشی کوتاه، از سفر یک‌هفته‌ای فرزندان همدم به کرج؛
 
خاندان بزرگوار ابوترابی، باز هم میزبانِ مهربانِ ما شدند
 
کمی به غروب آفتاب روز جمعه 14 اردیبهشت 1403 در مشهد مانده بود و آخرین نفر از دختران موسسه‌ی توانبخشی همدم سوار اتوبوس قرمزرنگی شد که آماده‌ی حرکت از جلوی درب موسسه به سوی شهرستان شهریار بود. البته مادر بچه‌ها (دکتر زهرا حجت) هنوز سوار اتوبوس نشده بود، ولی وقتی خیالش راحت شد همه‌ی بچه‌ها و مادریاران همراه آنها سوار شده‌اند، پایش را روی پله‌های اتوبوس گذاشت و همزمان با توصیه‌های مادرانه‌اش به راننده برای رعایت قوانین، برای آخرین بار به موسسه نگاهی کرد و سرش را بالا گرفت. 
اتوبوس که حامل 28 نفر از اهالی همدم بود، فردای آن روز به شهریار رسید. به باغی سرسبز و زیبا که خودش را در اردیبهشت پرباران امسال به انواع گلها و برگهای تازه آراسته و خوشحال بود و برای پنجمین بار میزبان اهالی همدم. 
خانواده‌ی ابوترابی از بزرگ و کوچک‌ دم در باغشان برای خوش‌آمدگویی به میهمانان مشهدی آماده بودند. خانواده‌ای که بزرگواری و خیرخواهی را از پدر بزرگ خیرشان آموخته بودند و هرچند آن مرحوم سالها پیش فوت کرده بود اما نیکوکاری و همدلی را برای وارثان مهربانش به‌ارث گذاشته بود و می‌توانستی با یک نگاه، ارث معنوی و اصیل مرحوم ابوترابی بزرگ را بر چهره‌ی فرزندان خردسال تا زن و مردان بزرگسال خانواده، به صورت لبخندی دلنشین ببینی.
همزمان با برگزاری این اردوی آموزشی - تفریحی که به مدت یک هفته در باغ خانوادگی خاندان ابوترابی در شهریار برگزار شد، جمعی از چهره‌هایی اجتماعی و هنری کشورمان از جمله حجت الاسلام ناصر نقویان (کارشناس امور دینی) و حجت اشرف زاده (خواننده‌ی نام‌آشنا) و تنی چند از فعالین اقتصادی و کارآفرینی کشورمان که سالهاست با فرزندان توانمند همدم آشنا هستند به دیدن آنها آمدند. در این دیدارهای خاطره‌انگیز هریک از میهمانان ضمن بیان خاطراتی از دیدارهایشان با فرزندان موسسه، با صنایع دستی و آثار هنری جدید همدمی‌ها آشنا شدند و توانبخشی این موسسه‌ی خیریه را ستایش کردند.
خانم دکتر حجت پس از پایان اردوی یک هفته‌ای شهریار ضمن سخنانی در جمع میزبانها و میهمانان این فعالیت آموزشی – تفریحی گفت: «خداوند منان را سپاسگزاریم که خانواده‌ی محترم ابوترابی را با اهالی این خانه آشنا کرد. ما از زحمات هر ساله‌ی این خاندان خیرخواه سپاسگزاریم و چهره‌ی خندان و رفتار دوستانه و محبت‌آمیز آنها را از یاد نمی‌بریم. امیدواریم این خانواده‌ی دلسوز که خودشان اصالت خراسانی دارند، در سایه‌ی امام هشتم (ع) زندگی پر  خیر و برکتی داشته باشند.»
اتوبوسی که اهالی همدم را به اردوی شهریار برده بود دقیقا یک هفته بعد یعنی جمعه 21 اردیبهشت 1403 نزدیک غروب از شهریار به‌سوی مشهد حرکت کرد. این بار هم آخرین نفری که سوار اتوبوس شد مادر خانواده بود. مادر از میزبانهای عزیزی که بصورت خانوادگی و در نهایت دلگرمی و روی باز پذیرای فرزندانش بودند سپاسگزاری و دوباره رو به آسمان کرد تا از خداوند مهربان بابت چنین دوستان خوب و با سخاوتی سپاسگزاری کرده‌باشد...
 
 
 
تاريخ:  ۱۴۰۳/۲/۲۴ به اشتراک گذاشتن این خبر :    
 


معرفی این خبر به دوستان


نظرات
نقدی موجود نیست
نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org