موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
  0   انتخاب زبان: English  
امروز: يكشنبه ۱۳۹۸ بيست و ششم خرداد

بازدید مددکار ووکر کارو از مرکز توانبخشی فتح المبین (همدم)
 
در تاریخ93/06/02 آقای ووکر کارو یکی از مددکاران مؤسسه توانبخشی LEBENSHILFE در کشور آلمان (مؤسسه ای به معنای کمک به زندگی که 1200 مددجو را تحت پوشش قرار می دهد) از این مجموعه بازدید کردند.


ایشان که به همراه چند نفر از دوستان با این مؤسسه آشنایی پیدا کرده بودند از بخش های مختلف مجموعه از قبیل سرای مهر، کلاس های خیاطی، صنایع دستی، فرشینه، گل سازی، گلیم بافی و خانه کوچک پناهگاهی بازدید به عمل آوردند. دقایقی نیز به اجرای سرود در کنار دختران هنرمند این خانه گذشت. از سایت همدم و بازدید مجازی داخل سایت نیز دیدن شد که ایشان اذعان داشتند بازدید مجازی امکانی جالب و تازه است که در سایت مؤسسه ایشان وجود ندارد.
در ادامه بازدید با توجه به اینکه برقراری ارتباط با مؤسسین و مدیران این چنین مؤسساتی در سایر کشور ها جزء برنامه های آینده ما بوده است، از مجموعه نظرات و نحوه عملکرد و برنامه ریزی های ایشان سوال شد که شرح موارد قابل توجه آن در ذیل آمده است:
- تفکیک کودکان با بهره های هوشی متفاوت به این صورت که افراد با ضریب هوشی یکسان در کنار هم و در ساختمان های مجزا از سایر ضریب هوشی ها نگهداری می شوند. این مساله از نظر اموزشی، روحی و روانی تاثیر بسزائی بر روی آنها خواهد گذاشت.
- همانطور که تلاش مشاوران ما بر برقراری رابطه خانواده ها با کودکان است، مشاوران در مؤسسه LEBENSHILFE  بر نگهداری کودکان در منزل در کنار خانواده به همراه مربی و همیار تلاش می کنند تا هم کودک از زندگی در کنار خانواده محروم نباشد و هم خانواده در آموزش و نگهداری کودک سهیم باشد.(مشابه بخش آموزش روزانه). دولت نیز مبلغی را بعنوان کمک هزینه به خانواده می پردازد.
- پس از آنکه کودکان به سن جوانی رسیده و آموزش های لازم را دریافت کردند، خانه ای خارج از محیط مؤسسه برای آنها تهیه و زندگی خود را با نظارت مربی ها در آنجا می گذرانند و برخی از آنها ازدواج هم می کنند.
- شهریه ای که خانواده ها باید پرداخت کنند به چند مورد بستگی دارد: هنرها و فعالیت هایی که قادر به انجام آن هستند و نیز مدت زمانی که در هفته کار می کنند بر روی میزان شهریه تأثیر گذار است.همچنین پس از پذیرش، مشاوران نیاز های آموزشی فرد را سنجیده و شهریه مربوطه را مشخص می کنند تا آموزش های بیهوده و بی تأثیر صورت نگیرد و هزینه اضافی به دولت و خانواده تحمیل نگردد و دولت موظف است درصدی از این کودکان را استخدام کند.
در انتها آقای ووکر کارو و همراهان ایشان از مدیریت و پرسنل مجموعه تشکر به عمل آورند.
 
 
 

 

 
 
تاريخ:  ۱۳۹۳/۶/۲ به اشتراک گذاشتن این خبر :    
 


معرفی این خبر به دوستان


نظرات
نقدی موجود نیست
نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org


طراحی، توسعه و بهینه سازی سایت (سئو): سینام - ایرسئو