موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
  0   انتخاب زبان: English  
امروز: يكشنبه ۱۳۹۸ بيست و ششم خرداد

مصاحبه خانم دکتر حجت درباره بازارچه خیر و خرید
 

هر کار بزرگی که با دل سر و کار دارد و با دل دختران به گرمی آفتاب، ادامه پیدا می کند و پیش می رود. مثل بازارچه ی خیر و خرید مؤسسه فتح المبین که نی کی ها را در خودش جمع می کند.
خانم دکتر حجت درباره شکل گیری بازارچه اینطوری می گوید:
اولین بازارچه نیکوکاری در شهریور ماه 92 در محل خیریه توانبخشی فتح المبین به همت اعضاء محترم هیأت مدیره، صاحبان صنایع غذایی زشک، عالیا گلستان، نوین زعفران، مولتی کافه و گروهی از خیرین همچون آقای مهندس رضازاده (گروه لوازم آرایشی و بهداشتی اسمارت) و سایر عزیزان برگزار شد.

این بازارچه، اولین تجربه کاری برای همکاران ما در این مجموعه بود. دومین بازارچه در اسفند ماه 92 برگزار گردید و پس از آن عزیزان ما در این مرکز شروع به برنامه ریزی برای برگزاری سومین بازارچه نیکوکاری از تاریخ 19 الی 23 شهریور 93 را کردند. هدف از برگزاری این بازارچه آشنا کردن شهروندان نوعدوست با مؤسسه و بهانه ای برای آمدن شهروندان خیر و نیک اندیش به مرکز و مشاهده توانمندیهای دختران این خانه و گذراندن ساعاتی به یادماندنی در کنار این عزیزان بود. درست است که بچه های مرکز سرپناه عاطفی نداشته اند و از داشتن خانواده و محبت آن محروم بوده اند، ولی براستی خیرین جای خالی خانواده آنان را پر کرده اند.

در این بازارچه اکثر بازدیدکنندگان همراه فرزندانشان، بصورت خانوادگی آمده بودند، ولی محبت و مهر دست دختران این خانه را در دست خودشان و فرزندانشان گذاشته بود. این یاوران در محبت خود به دختران ما دریغ نکردند و شبی به یادماندنی را در کنار این عزیزان گذراندند.

برگزاری بازارچه ی خیر و خرید، دست آوردها و نتایج خوبی برای ما و دخترانمان داشته که البته مهم ترین آن این است که بچه های ما در این مؤسسه همدلی را از عزیزانی که پا به این خانه می گذارند می بینند و همراهی عاطفی را تجربه می کنند. همیشه این ما نیستیم که به معلولین کمک می کنیم، اگر خوب فکر کنیم درمی یابیم گاهی این معلولین هستند که به ما کمک می کنند. اگر اجازه می دهند ساعاتی در کنارشان باشیم، به ما دست می دهند، پدر و مادر خطابمان می کنند همراه ما قدم می زنند و ... شادی را به ما هدیه می دهند شادی ای که گذرا نیست و اثر آن تا مدتها همراه ما خواهد بود.

تاريخ:  ۱۳۹۳/۶/۷ به اشتراک گذاشتن این خبر :    
 


معرفی این خبر به دوستان


نظرات
نقدی موجود نیست
نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org


طراحی، توسعه و بهینه سازی سایت (سئو): سینام - ایرسئو